Macbook ve programlarımızın uyumu

Başlatan YK44, 29 Haziran 2012, 10:19:04

muuzoo

Alıntı yapılan: teknikelektronikci - 01 Temmuz 2012, 20:19:58
cünkü mac de calisan sanal makina normal windows kurulu makiandan daha performansli calistigi icin x)

ayrica yukaridada belirtim mac elektornikciler icin pek pazip değil ek sanal makina vm vs kurulmasi gerek ama yazilim gelistiriyorsaniz grafik isi ile ugrasiyorsaniz mac en iyisi

Bu iddanızı neye göre söylüyorsunuz? Kaynak paylaşırsanız sevinirim.
gunluk.muuzoo.gen.tr - Kişisel karalamalarım...

Erdem

Bir de 2006'dan beri Intel tabanlı Apple donanımı üzerinde Windows doğal olarak kurulabiliyor.

Aslında Apple almaya teşvik eden bir çok faktör var. Apple ürünlerinin zarif tasarımı, Steve Jobs'un dehası, Mac OSX Snow Leopard'ın harika masaüstü ortamı ki benim uzun yıllar kullandığım E17 masaüstü ortamına benziyor.

Diğer taraftan Bilkom'un fiyatları çok uçuk. Bir de Eskişehir'de Apple bayiliğini Media Markt 'e vermişler. Buradan 1TB bir sabit disk aldım. İlk aldığım sabit disk hiç çalışmıyordu. Hatta gittim güvendiğim bir donanımcı arkadaş da teyit etti. İkinci verdikleri sabit disk aşırı gürültü yapıyordu. Üçüncü verdikleri disk de bir süre çalıştıktan sonra gene bozuldu. Ben şimdi nasıl güvenip de oradan alışveriş yapayım.

İleride Bilkom bir kampanya yaparsa hazır mini bilgisayarımı aldıktan sonra onun yanına bir Mac dizüstü neden olmasın  :D

teknikelektronikci

Alıntı yapılan: muuzoo - 01 Temmuz 2012, 20:44:04
Bu iddanızı neye göre söylüyorsunuz? Kaynak paylaşırsanız sevinirim.

is yerimde windows xp ve vm xp +linux, evde windows7 64 bit (corei7 4Gb Ram 1.60 Ghz Laptop), Masaüstü core2 2.66 Ghz ve sürekli bende olmasada ESKI bir macbook ( core2 ve 4 Gb Ram) ve üzerinde vm windows 7 ve ayrica ikinci isletim sistemi (acilirken secebilcegim) windows 7

yani 4 ayri bilgisayar ile calisiyorum sorunuza cevap vercek olursam TECRÜBE ILE SABITDIR ;)
Ey Türk istikbalinin evlâdı! İşte, bu ahval ve şerâit içinde dahi, vazifen; Türk İstiklâl ve Cumhuriyetini kurtarmaktır! Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur!