STM32F4 Discovery Program Yükleme.

Başlatan LukeSkywalker, 03 Temmuz 2012, 22:44:55

LukeSkywalker

Çizgi-Tagem'de satılan stm32f4 discovery kite derleyicinin oluşturduğu axf veya hex dosyayı nasıl yüklüyoruz? Ben mikroC ile kod yazmayı düşünüyorum bu kite. Üzerinde dahili bootlader mı var kitin?

mozkan87

Bu kit üzerinde programlayıcı ve debugger mevcut. STLink V2 var. MicroC eğer desteklşiyorsa doğrudan ide üzerinden yapabilirsiniz eğer desteklemiyorsa stlink yazılımını linkten indirebilirsiniz.

LukeSkywalker

STlink arayüzünden atılabiliyorsa ne âla. USB'den mi atılıyor peki? Teşekkür ederim cevabınız için.

muhittin_kaplan

serhat1990

Usb'den atabiliyorsun keil debug özelliğinide kullanabiliyorsun . Eğlenceli ama biraz çalışma gerektiriyor :)

LukeSkywalker

Asıl merak ettiğim olay şu: Hiçbir programa gerek kalmadan sadece stlink kullanarak program yükleyebiliyor muyuz? Bir de download linki göremedim verdiğiniz linkte.

EMG81

@   maytere

Yukarıdan design support sekmesine gel. Aradığın herşey orada.

cinque

MikroC'nin yeni compilerı güzel gibi indirdim sitesinden. STM32leri destekliyor ve stlink desteğide var. Muhtemelen bizim f4 discovery kartlara direk program atılabilir. Ancak eskisi gibi ilaç durumu kalkmış "usb" takmak gerekiyor. Bu konuda yardımı olan var mı usbli ilaç :)

LukeSkywalker

@ EMG81
Buldum hocam sağolun.

@cinque
Yakında sonsivride çözerler onu merak etme.

mozkan87

Alıntı yapılan: mozkan87 - 03 Temmuz 2012, 23:06:09
Bu kit üzerinde programlayıcı ve debugger mevcut. STLink V2 var. MicroC eğer desteklşiyorsa doğrudan ide üzerinden yapabilirsiniz eğer desteklemiyorsa stlink yazılımını linkten indirebilirsiniz.

Verdiğim linkteki Design Support sekmesine geçin en altın biraz üstünde  DEVICE PROGRAMMERS' ın altından STM32 ST-LINK utility yazılımını indirebilirsiniz

LukeSkywalker

lefati

1-MikroProg Açın
2- Options tıklayın
3-Hardware STLink seçin
4- SWD işaretleyin
<OK>
MikroC Pro for ARM üzerinde STM32F407VG olarak bir proje oluşturun
Build and program ikonuna tıklayın...

LukeSkywalker

Mikrodunya'nın yazarı benim hocam :D  :-[

JKramer

basketbolcu

hocam anlatmışsınız bişeyler ama yeterince açık olmamış yada ben anlayamadım tam olarak ben çizgi tagemden ürünü aldım stlink te kurulu bilgisayarımda direk olarak usb ye bağlayıp connect yaptım ama olmuyo adım adım anlatabilirmisiniz acaba