XC8'de Fonksiyona "goto" Nasıl Yapılır?

Başlatan Tagli, 06 Temmuz 2012, 22:53:41

Tagli

Yazım düzeni amacıyla program ana döngüsünü bir fonksiyon şeklinde yazıp başka bir .c dosyasına koydum. Fonksiyon: void loop(void); şeklinde. Çağırırken sorun yok, ama kodu PIC16'da yazıyorum ve bazı durumlarda hardware stack dolması ile ilgili uyarı alıyorum. loop() fonksiyonunu çağırmadan, buna goto ile nasıl gidebilirim? Bunu yapabilirsem stack üzerinde 1 hane kazanmış olurum. Elbette loop() içindeki kodları kopyala - yapıştır ile main() içine alabilirim ama kod okunabilirliğini düşürmemek için bunu yapmak istemiyorum.
Gökçe Tağlıoğlu

JKramer

Bazı derleyicilerde fonksiyonlar inline direktifiyle dediniz şekilde kullanılabiliyor. Dökümanlarını bir inceleyin, belki vardır.

Tagli

#pragma inline fonksiyon_adı şeklinde yapıldığı yazıyor dokümanda. Ama derleyici hata veriyor: "error: can't generate code for this expression"

Acaba derleyicinin ücretsiz versiyonunu kulladığım için olabilir mi?
Gökçe Tağlıoğlu

Yasal Uyarı: Picproje.org sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.Knın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Picproje.org hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim sayfamızdan bize bildirdikten en geç 3 (üç) iş günü içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.