Ynt: proteusa model yazmak

Başlatan speak48, 10 Temmuz 2012, 12:39:56

speak48

Merhaba arkadaşlar.

fpga alanına girdiğim andan beri olmasını beklediğin, bulmak için araştırdığım bir konu var.
proteusta mikrodenetleyicilerdeki gibi yaptığımız simulasyonu fpga içinde yapabilmek.

donanımın tasarımını yapıcaz verilogta yazıcaz  tamam sıra simulasyonamı geldi lcd vga .... gibi çevre birimleriyle    beraber verilog kodunu simule etmek.

bunun için yapmadığım şey,araştırmadığım yer kalmadı  matlab.modelsim.carbondesign.systemc.tcl....

şuan denemem gereken 3 yol kaldi ama biraz yardım alayım dedim.

carbonda verilog tasarımlarını sistemc ile benzetim model oluşturabiliyorum ama burada çevrebirimlerinide yazmam gerekti."herşeyi ben mi yapıcam".
düşünüyorumda proteusta zaten oldukça çevrebirimi var neden verilog codunu proteusa eklemiyoruz.
bunun içinde proteus vsm ile modeli tasarlamak gerekiyor.

bunun için fikri olan daha önce vsmde model yazmış olan varmı.sanırım  modeli dsim için  yazacağız systemc benziyormu modelleme tarzı nasıldır.

artık systemc ve proteusta olmazsa ya modelsimde tcl ile yapıcaz yada fpga da deneyip duracaz.

mesaj birleştirme:: 10 Temmuz 2012, 13:01:52

bu işi kıvırırsak. otomatik  verilogtan proteus modeli oluşturan bir yazılım çok tutacağının inancındayım.
labcenter yapmıyosa biz yapalım. elektronik tasarım otomasyonuna "eda" bizde birşeyler eklemiş olalım.