Vc 98B Multimetre

Başlatan dijital74, 17 Temmuz 2012, 23:51:22

dijital74

Arkadaşlar aranızda tt technic VC 98B multimetre kullanan var mı ? USB özelliği ile bilgisayara bağlanabiliyormuş. Birçok özellik.

http://www.feyzateknik.com/index.php?dispatch=products.view&product_id=159

Fiyatı 233.75 tl şu anda. Almayı düşünüyorum ama acaba bu kadar paraya değer mi ? USB özelliği ile acaba bilgisayarda dalga biçimi izleyebiliyor muyuz ? Bir nevi osiloskop gibi ...

Kullanan ya da alet hakkında fikri olan tüm arkadaşların yorumlarını bekliyorum.

Erol YILMAZ

VC98B hakkında benim fikrimi soracak olursan,
bu cihaza 2 yüz küsür lira para verilmez.

Ölçü aleti denen şey güvenilir olmalı, Bu cihazın güvenirliliğini nereden biliyorsun diyeceksin...
Bilmiyorum ama şahsi görüşüm 50 TL eder ama 200 TL değil.

dijital74

Bana da öyle gibi geliyor. USB ile PC'ye bağlanması dışında pahalı edecek bir özellik göremedim. O yüzden bilgisi olan varsa dinlemek istedim. Olmazsa MS 8229 ya da VC97 düşünüyorum.

Erol YILMAZ

Alıntı yapılan: dijital74 - 18 Temmuz 2012, 11:09:25
Bana da öyle gibi geliyor. USB ile PC'ye bağlanması dışında pahalı edecek bir özellik göremedim. O yüzden bilgisi olan varsa dinlemek istedim. Olmazsa MS 8229 ya da VC97 düşünüyorum.

PC ye USB den bağlanınca displayde okuduğun değerleri PC de gösterecek...

Bu ne işe yarar ?
Belki bir ölçüm otomasyonu ve Scada gibi birşey kurulursa PC ye aktarılan bu değerler kullanılabilir.
Normal şartlarda kullanacağınız bir özellik olduğunu sanmıyorum...

muhittin_kaplan

bunu değil ama peactech marka usb li cihazlarımız var. usb sayesinde sınıftaki öğrencilerin ölçümlerini öğretmen bilgisayarından kontrol edebiliyoruz.