Pc Osiloskop tavsiyesi

Başlatan TA7R, 18 Temmuz 2012, 23:47:47

TA7R

Merhaba , uzun zamandır üzerinde uğraştığım bir devrem var "Hf Linear AMP"  , Nihayet son testlere sıra gelebildi , tüpün gate ine göndereceğim 550v civarındaki Dc gerilimde , 100 - 120 hz.  "negatif köşeli dalgalanma" olmaması gerekiyor / varsa bir direnç değiştirilerek ortadan kaldırılacak. Buna bir pc osilaskop ile bakabilirmiyim ? Bunun için en hesaplı pc osilaskop tavsiyeniz nedir?
Mesela 43 dolarlık şöyle   bir osiloskop işimi görür mü ?
http://www.dealextreme.com/p/usb-oscilloscope-and-logic-analyzer-93518
Not: Cihaz 50 kg civarı ,yüklenip bir tv tamir atelyesine getirmek zor, Lamba çok pahalı ve Tr de yok . Bir öçüm için osilaskopu ne yapacaksın demeyin !
Teşekkür ederim.

Maxim

o linkteki cihazin max giris gerilimi 10volt yaziyor. Genel olarak pc scoplarin giris gerilimleri dusuktur. yuksek olanlarinda yani taninmis markalarinda fiyatlari cok yuksek benim bildigim

muhittin_kaplan

Hantek 35v, 10x probla 350v.

TA7R

Anladım , başka bir çözüm bulmam gerekecek, çok teşekkür ederim, selam ve saygılarla .

pisayisi

Gerilimi uygun dirençlerle bölersin yukarıda bahsettiğin 3 Mhz band genişlikli  ucuz osiloskopa girer ve yakalamak istediğin dalga şeklini rahatlıkla görebilirsin bunda sorun yok...
Murat

TA7R

Teşekkür ederim. Gerilim bölücü 1/10 yapmıştım o da yetmiyor buna , vaz geçtim scop almaktan , artık negatif sykıl mış varsa yapacak bir şey yok .

askuzucu

Etrafta hiç osilaskopu olan tanıdık yok mu? Osilaskop 5-6 kg birşey, daha kolay taşınır. Test sonrası durumdan bizi de haberdar edersiniz...