STM32F407 Discovery Resim Basma Ornegi ( TFT LCD ye )

Başlatan M_B, 21 Temmuz 2012, 19:09:30

M_B

İmkanın sınırlarını görmek için imkansızı denemek lazım.                                                             Fatih Sultan Mehmet

XX_CİHAN_XX

Evet hocam çalışma yapacaklar için kitle birlikte almak daha hesaplı oluyor.
Ama benim gibi STM32F4 discovery yada benzer kitleri olanlar için yeniden kit almaya gerek yok bence.
Direk lcd siparişi de verilebilir.
Bu linkteki lcd benimkinin aynısı ve SSD1289 çipli. Sizin lcd de çalışan kodlar benimkinde de çalışıyor.
http://www.ebay.com/itm/3-2inch-320x240-Touch-LCD-A-Screen-Touch-SPI-ADS7843-LCD-SSD1289-TFT-LED-320-240-/250906574590
Yirmi yaşındaki bir insan, dünyayı değiştirmek ister . Yetmiş yaşına gelince , yine dünyayı değiştirmek ister, ama yapamayacağını bilir.

M_B

chip seti aynı hatta touch entegreside Benimki ADS7843 XPT2046 ile uyumluymuş.
Arti benim ekranın alt kısmında SD kart yuvası da var. Bence guzel bir özellik.
Touch ile ilgili ters yazma işine bakabildiniz mi ?
İmkanın sınırlarını görmek için imkansızı denemek lazım.                                                             Fatih Sultan Mehmet

XX_CİHAN_XX

Şuanda ona bakıyorum hocam sizdeki touch kütüphanesini de denemek isterim
Yirmi yaşındaki bir insan, dünyayı değiştirmek ister . Yetmiş yaşına gelince , yine dünyayı değiştirmek ister, ama yapamayacağını bilir.

M_B

Alıntı yapılan: XX_CİHAN_XX - 22 Temmuz 2012, 18:59:03
Şuanda ona bakıyorum hocam sizdeki touch kütüphanesini de denemek isterim

http://www.dosya.tc/server19/xsfZHt/touch.rar.html

XX_CİHAN_XX

Bu kütüphane "stm322xg_eval_lcd.h" dosyasını istiyor

M_B

doğrudur hocam  Ben TFT ekranım icin o driveri kullanıyorum. (stm322xg_eval_lcd.h)
isterseniz o dosyaları da vereyim veya kendi driverinıza gore yeniden duzenleyin.

XX_CİHAN_XX

Ben bi düzenleme yapayım o zaman hocam bir sıkıntı olursa tekrar haberleşiriz.

mesaj birleştirme:: 22 Temmuz 2012, 19:56:05

@M_B hocam,
TPReadX fonksiyonundaki

x=2047-x;

Satırını silince sorunum kalmadı neden böyle bir satır eklemişler anlamadım ama şuan güzel çalışıyor :)

diot

@XX_CİHAN_XX
touch la oynamana gerek yok.
ayrıca touch kütüphanesini incelersen kalibrasyon için fonksiyon var. ama daha bunu kullanmadım.  ayrıntılı açıklamayı tam olarak fonksiyonu çalıştırınca yapacağım.

muhittin_kaplan

böyle bir board mu alayım (link veriniz) yoksa lcd mi alayım sadece (link veriniz)

mesajımda düğün davetiyesi gibi, LCV gibi oldu

evreno

Discovery Kit alımındaki gibi bir organizasyon yapılsa LCD modül alacak olanlar için
toplu alımda uygun olabilir diye düşünüyorum
ne düşünüyorsunuz?

diot

@Muhittin . bildiğim kadarıyla sende kit vardı. 2. bir kite negerek var. ebay yada aliexpres de 17-18 USD ye lcdler var.

mesaj birleştirme:: 23 Temmuz 2012, 17:20:07

işte link.

http://www.ebay.com/itm/New-High-Quality-3-2-TFT-LCD-Module-Touch-Panel-Screen-PCB-Adapter-/270955305881?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item3f1631db99
fiyat 15.46 usd.

FEHMİ_ASM

Alıntı yapılan: evreno - 23 Temmuz 2012, 15:41:53
Discovery Kit alımındaki gibi bir organizasyon yapılsa LCD modül alacak olanlar için
toplu alımda uygun olabilir diye düşünüyorum
ne düşünüyorsunuz?

Aynen katılıyorum.
Hz.Hamza'nın Belinde İki Kılıç Duruyor ! Attığı Her Adım Bir Kalbi Durduruyor ! Ey Hamza ! Gördüğün Hiçbir Şeyden Korkmazsın , Bu Doğru Ama Heybetini Gizli Tut , Yürüyüşün Ölümü Korkutuyor !  İşte Hz.Ömer ve Hz.Ali , Biri Hattaboğlu , Biri Haydâr-ı Kerrar ! Ve Kolkola Ölümün Ağzına Giriyorlar !  Azrai

serhat1990

memo333

f4lerin altına yapılmış hazır bir kit vardı. LCD internet kamera bir tomar fonksiyon vardı. onun toplu alımı yapılabilir ama gümrük vs. kim uğraşacak?
Gömülü Linux Notları --> http://linuxedu.xyz/