GM862 modülü çalıştırabilen varmı?

Başlatan shark27, 26 Temmuz 2012, 12:58:03

shark27

eet doğrudur daha sonra yenisi ile deniycem burdan paylaşırım ...cevapların için teşkkrüler..

tyilgin

Status ledi direkmi bağladınız yoksa transistör ile mi sürdünüz ?

MrDarK

Datasheet'de de göründüğü üzere en sağlıklı kullanım yöntemi transistör ile kullanımı olacaktır arkadaşlar. Direk bağlamayın datasheet sayfasında hardware manual'inde gösteriliyor transistör ile nasıl bağlantı yapılacağı (:
Picproje Eğitim Gönüllüleri ~ MrDarK

shark27

walla yeni modül ile deniyeceğim sonucu burdan paylaşırım teşrküüler..

ayhani

Alıntı yapılan: shark27 - 02 Eylül 2012, 11:47:12
walla yeni modül ile deniyeceğim sonucu burdan paylaşırım teşrküüler..

Bence vakit nakittir. Bu sebeple önce modülle değilde gsm modemle çalışman iyi olur. GSM modemde donanımla uğraşmazsın. Böylece modülün nasıl çalıştığını öğrenmiş olursun. Modeme hakim olunca modülle uğraşman kolay olur.

http://www.elektrovadi.com/TELIT-KS863-PY-YENI-TERMINAL,PR-740.html
En iyi bildiğim şey hiçbir şey bilmediğimdir.

shark27

shark27

kadaşlar uzun zaman oldu ama 2 günden beri daha önce sorunlarla boğuştupum gm862 telit modülüne bir el atayım dedim ..
Dha önceden maytere hocamın bana verdiiği iipuçları ile gerekli devreyi kurdum ve dün enerji verdim.Modülün On*off tuşuna 1 saniye boyunca 0v verince modül uyandı .Uyandığınıda powermon ucundan aldıüım 2.8 v ve gönderdiği AT komutlarına cevabı ile anlıyorum.Yalnız bilinmez bir sebepten uyandıktan 3 veya 4 saniye sonra tekrar POWERMON ucundaki voltaj 0V a düşüyor ve AT komutlarına cevap verimiyor modülüm.Maytere hocam yardım et :D bilgilerinizi paylaştıüğınız için teşekkkrüler...

LukeSkywalker

Hocam voltaj kaynağınız çöküyor olmasın. O modülün beslemesi çok hassas. Voltaj dalgalanmaları resetleyebilir cihazı. Ayrıca kaynağınızı yeterli akımı verebilecek düzeyde seçin. Bir de PIN girmek lazım tabi modüle.

shark27

hocam zaten sizin dediğiniz gibi devreye 5V,3.8V ve powermon dan aldığım 2.8V u kullanıyorum.5V 'u direkt olarak easypic6 deney setinden alıyorum.Modülün beslemesi için 3.8 v u da sağlam bir 5A lik güç kaynağından alıyorum.hocam CPIN komutu ile pini girmeden önce powermonda 2.4v civarı voltaj var CPIN ile pini girince voltaj 0 a düşüyor.Teşekkrüler..

mesaj birleştirme:: 13 Aralık 2012, 17:31:51

hocam aklıma bişey geldi...

elimde ki sim kartı telefona takıp pin kodu sorgusunu iptal ettim.sonra sim kartı telit modüle taktım.Enerjiyi verdim ON/off tuşuna 1 ssaniye bastım powermon ucundan 2.4v geldi modül uyandı.hiç bişey yapmadım 5 saniye sonra filan powermondaki voltaj tekrar 0v a düştü..

Telit modülün reset ucunu boşta bırakmıştım bu sorun bundan dolayı olabilrmi acaba??

ii çalışmalar...

shark27

hocam modülü uyandırmayı başardım besleme uçlarını arasına 1000Uf lık bir kondansatör atınca probelm ortadan kalktı ..

yalnız bir numarayı aramak istediğimde rs232 üzerinden şu komutlaruı gönderiyorum

AT
ok
AT+CFUN=1
ok
ATD0506.......
no carriier diye bir dönüş yapıyor ..bu hata nerden kaynaklanabilir?Cevabınız için teşerkküler...

LukeSkywalker

Hocam+90 ile başlamanız lazım aramaya.

ayhani

Muhtemelen data araması yapıyorsun

AT+FCLASS? yaptığında dönüş sıfır ise
AT+FCLASS=8 yap. Yani aramaları normal aramaya dönüştür.
En iyi bildiğim şey hiçbir şey bilmediğimdir.

baykoyu

hocam ben başka bir modül ile çalıştım fakat AT komutları arasında fazla fark yok NO CARRİER olarak bir hata olmadığını sanıyorum arama yapıp açan olmayınca bu cevap geliyor ama farklı bir hata cevabı değil bence. Manuel'inde hata mesajlarının ve geri cevapların anlamları yazar bi bak istersen ...

mustafa_cmbz

bende bu aralar telit'in GL865 modülü ile çalışmalar yapacağım konuyu itina ile takip etmekteyim ..

shark27

maytere hocam

ATD+90506....... şeklindede aradım yanlış hatırlamıyordam aynı şekilde "NO CARRIER" şeklinde dönmüştü.
Yarın bu FCLASS olayını bi deniyeyim zamanınızı ayırdığınız için teşerkküler...