Rigol DS1102 Osiloskop ayarları

Başlatan Mucit23, 28 Temmuz 2012, 16:17:51

Mucit23

Hocam satın aldığım yerle görüştüm. Gönderin biz hallederiz diyorlar. Ama gidip gelmesi 3-4 hafta sürer. Daha önce aynı firmaya farklı bir cihazı tamire gönderdiğimde tecrübe edinmiştim.

@katana hocam gönderdiğiniz dosyalara bakayım. Olmazsa bugün hemen göndereceğim.
Katana hocam buna benzer birçok dosya bendede mevcut. Güncelleme işlemini nasıl başlatacağımı bilmiyoum. heryerde adımlar anlatılmış ama sanki osiloskopta güncellemeler kapatılmış :S

Veli B.

Flash belleği görüyor mu?
Formatlamayı kendisi yapıyordu diye hatırlıyorum.
Birde başlatırken, konfigurasyon veya tuş kombinasyonu gibi bir olay vardı.

Bizde baya sorun yaşamıştık ilk seferde ama dosyaları ayarladıktan sonra sorun kalmadı. Gönderdiğim dosya içerisind egerekli olan her şey var. PC bağlantısı için gerekli driver ve arabirim dahil.

Mucit23

Hocam skobu açıyorum. belleği taktığımda iki bib sesinden sonra USB device Success diyor. Başkada birlşey olmuyor. Belleği çıkardığımda ise USB device removed diyor. Bellek içerisinde sadece .rgl dosyası var.
Videolara bakıyorum adam belleği takar takmaz hemen güncelleme menüsü geliyor. Ben işte bunu yapamıyorum.
Verdiğiniz dosyaları içerisinde bazı programlar var. Bu programlar ne işe yarıyor. Bi bilginiz varmı acaba?

Maxim

genelde bu gibi durumlarda ilgili firmware dosyasının belli bir isimde olması istenir
belkide o dosya ismini değiştirirseniz, usb takıldığında cihaz otomatik yükleme menüsüne geçecek?

edit:
dosya ismini DS1000EUpdate.RGL yapıp denermisin ?

Mucit23

Yok hocam değişen birşey olmuyor. Sanırım güncelleme yapılması için daha farklı işlemler mevcut. Yada şöyle düşünüyorum. Güncelleme yapılabilmesi için bellekte osiloskopta yüklü olandan daha yeni bir sürüm yüklü olması gerekir. Benim osiloskopta 2.06 versiyonu yüklü. Ben ise hep 2.06 dan daha düşük bir versiyonları yüklemeye çalışıyordum 2.04,2.05 gibi. Demekki üzerinde yüklü olan bir yazılımdan daha düşük bir yazılımı görünce güncelleme sayfasına gitmiyor.

The Gariban

Mucit23
Rigol Türkiye bayisi ile durumu konuşup acil ihtiyacınız olduğunu söylerseniz  sadece dosya güncelleme ile olacaksa hemen olur yoksa Rigol merkeze mail ile durumu bildireceğinizi söylersiniz işlem hızlanabilir.
İlgilenmezlerse de RIGOL un merkezine mail yazın .Cihazınızın seri numarasını verip error mesajlarını (yada fotoğraf çıktılarını) gönderip yardım isteyin.Muhtemelen hafta sonuna kadar sorununuz çözerler.

RIGOL Merkez:
http://www.rigolna.com/contact-us/

Kolay Gelsin

Mucit23

Rigolün Türkiye dispritörü kim acaba, kendi sitesinde ülke temsilcilerini bulamadım.

The Gariban

Türkiyede yok

http://www.rigolna.com/sales/
Ama size yıldırım elektronik gibi bir firmayı önerebilirler

Mucit23

Anladım hocam
Zaten bugün ürünü göndermeyi düşünüyorum. Satın aldığım firma gönder biz hallederiz diyor. Ben artık uğraşmak istemiyorum  :(

The Gariban

Hocam
o zaman değiştirme yönünde istekte bulunun merkeze.
Bildiğim kadarıyla daha yeni almıştınız.Yukarıda yazdığım linke arızayı bildirip yeni bir cihaz istiyorum deyin.(Cihazın seri numarasınıda not edin)
Belkide sizin yanınızda yenisini verip eskisini alırlar.

Mucit23

Alıntı yapılan: The Gariban - 02 Ağustos 2012, 12:29:42
Hocam
o zaman değiştirme yönünde istekte bulunun merkeze.
Bildiğim kadarıyla daha yeni almıştınız.Yukarıda yazdığım linke arızayı bildirip yeni bir cihaz istiyorum deyin.(Cihazın seri numarasınıda not edin)
Belkide sizin yanınızda yenisini verip eskisini alırlar.

Evet hocam bu konudada şansımı deniyeceğim. Belli olmaz bakarsınız yeni cihaz verirler.

Mucit23

Arkadaşlar ayın 3 ünde osiloskobu satın aldığım firmaya göndermiştim. Aynı zamanda rigol fabrikasında the gariban ın  dediği gibi durumumu anlatan bir mail attım. Bir hafta kadar bekledikten sonra tekrar durumu öğrenmek amacıyla firmaya telefon açtım. Bana benim cihazı fabrikaya gonderdiklerini tamir suresinin çok uzun olacağı için bana yeni bir osiloskop göndereceklerini söylediler. Bende sevindim tabi duruma. Bugün cihaz geldi. Bir problem görünmüyor. Yanlız bu gelende 2.05 yazılim yüklü

Yardımcı olan tüm arkadaslara teşekkür ederim