Minik sessiz vakum pompası

Başlatan z, 04 Ağustos 2012, 12:34:16

z

Düşük debili sessiz minik bir vakum pompasına ihtiyacım var. Ucuz olması da ayrıca önemli. Önerisi olan varmı?
Ne kadar düşük debi? 1 cm küp hacimdeki havayı 1 sn de yarı yarıya boşaltsa yeterli.
Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

muhittin_kaplan

z

Vızıltısız ve hava emiş subapına hortum bağlayabileceksem olur fakat bu güne dek bu özeliiklerde olanını görmedim.

Klein

Eğer yerli piyasadan almak gibi bir zorunluluk yoksa, fuarda bir tayvan firması vardı.  bir kaç santimetre büyüklüğünden bir metreye kadar pompaları vardı.

http://www.unicrown.com.tw/en/

z

Olabildiğince basite ve ucuza kaçıyorum.

Klein

kaç mmHg vakuma ulaşmanız gerekiyor?

z

30 cm uzunluğunda serum hortumuna bağlayacağım enjektör iğnesi ile TQFP kılıfındaki bir çipi 1 sn den daha az süre içinde vakumla emip yerden kaldıracak bir uygulamada kullanacağım.

İhtiyaç duyacağım vakumu hesaplamadım.

Mucit23

Sizin işinizi görebilecek bir vakum pompası görmüştüm. Sesi çok az kullanıldığı yerde 7-24 çalışıyordu. Yanlız adını ve hangi amaçla kullanıldığını ne marka olduğunu ve kim sattığını bilmiyorum. Bi araştırayım bakayım

ipek

hocam yakınınızda oto sanayi çıkmacı hurda işi yapan esnaf var ise mersedes'leri kapı kilit mekanizmaları vakum motoru ile yapılıyor
20TL ye aldım bir tane fakat çalıştıramadım beyinden gelen data ile haberleşiyor üst kapağı kırıp motoru direkt bağlamak lazım
kıyamadım çok afilli.. çok sessiz sadece buzdolabı motoru var 2 uç mevcut biri vacum diğeri basınç çıkmacılarda hep mevcut kendi bünyesini bir
kere emdimi selenoid takıp kaçakları önlerseniz size bir hafta yeter.. gürültülü olarak çözüm tansiyon aletlerinin motorları ...

z

http://www.atasoyotomotiv.net/index.php?route=product/category&path=78

merkezi kilit icin olan fikir super ama  fiyatlar dudak ucuklatici.

Gecmis yillarda buzdolabi pompasi kullandim ama onda da hortumlar yaglaniyordu.

muhendisbey

Böyle birşey buldum hocam iş görür mü? Merkezi kilit pompası uyarsa... Fiyatı da uygun.
http://www.modacar.com.tr/urun/modacar-merkezi-kilit-5-kablolu-yedek-pompa-341107.aspx

Bu benim işimi görmüyor bir noktadan gaz emip başka noktaya sıkıştıracak bir pompaya da benim ihtiyacım var :S Benimkinde ses önemsiz ağırlık ve boyutu önemli. Tansiyon aleti pompasını düşünmüştüm.  Tavsiyede bulunacak varsa iyi olur.
Zulmü alkışlayamam, zalimi asla sevemem; Gelenin keyfi için geçmişe kalkıp sövemem.

z

Uyduruk bir marka olursa muhtemelen sorun yasarim. Cunku bu cihazlar kisa sureli calismak icin tasarlanmislardir. Gene  de denenebilir. Ucuz olsaydi Mercedesinkini gozum kapali alirdim.

Andromeda

Buradaki kilit pompası 6 lira..
mercedes yeni kilit pompası nerede ise 600-800 tl ye yakın..
çıkmalar 200-300 arası..
ilginç...
" Tanrı, iradesini hakim kılmak için yeryüzündeki iyi insanları kullanır, yeryüzündeki kötü insanlar ise kendi iradelerini hakim kılmak için Tanrı'yı kullanırlar." ..." Tanrı'dan mesaj gelmiyor, biz Tanrı'ya mesaj gönderiyoruz"

Mucit23

Alıntı yapılan: muhendisbey - 05 Ağustos 2012, 02:18:22
Böyle birşey buldum hocam iş görür mü? Merkezi kilit pompası uyarsa... Fiyatı da uygun.
http://www.modacar.com.tr/urun/modacar-merkezi-kilit-5-kablolu-yedek-pompa-341107.aspx

Bu benim işimi görmüyor bir noktadan gaz emip başka noktaya sıkıştıracak bir pompaya da benim ihtiyacım var :S Benimkinde ses önemsiz ağırlık ve boyutu önemli. Tansiyon aleti pompasını düşünmüştüm.  Tavsiyede bulunacak varsa iyi olur.

Belki mercedes lerinki  farklıdır tam olarak bilmiyorum ama bu pompa dediginiz kapı açma motorundan bendede  var bi tane. yanlız bunların içerisinde pompa felan yok. Oradaki kol mekaniksel olarak hareket ediyor. Benimki nin içinde bir takım dişli gurubu var.

z

merkezi kilit sistemlerinde mekanik cektirme de kullaniliyor. Vakum motorlu olanlari duyuyordum ama Ipek soyleyinceye kadar tamamen aklimdan cikmisti.