Minik sessiz vakum pompası

Başlatan z, 04 Ağustos 2012, 12:34:16

triyak

Modifiye edilebiliyor ama asiri gurultulu hocam ayrica uzun sureli calismaya uygun degil.Daha once soylenmis ama tekrar soyleyeyim buzdolabi motoru -ekovat- kullanin.

gumush

Bulent hocam , pick and place icin vakum arayisim vardi.

http://www.robitshop.com/Vakum-Pompasi-12V-Vacuum-Pump-12V,PR-1311.html

Buradaki urunu aldim. Simdilik yeterli gibi gorunuyor.

Denemeleri https://www.picproje.org/index.php/topic,49044.msg368331.html#msg368331 adresine ekledim.
Hikmet Gumus  izmir

zTansiyon aleti bozulunca içinden çok minik pompa ve valf (tahliye vanası) çıktı.
Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

restore

bence bozulmamıştır hocam o :) 

birde  z hocam bu şeylerde gördüm ben . fotokopi makinalarında serum var yumuşak lastik  inek sagma mantıgıyla calışıyor  . motor serumu  sıkıştırıyor    dairesel bir hareketle. o zaman vakum etksii yapıyor.

z

10 yıldır kullandığımız bir aletti. Açınca hortumunun delindiğini gördüm. Biraz kurcalayınca hortumlar parça parça elimde kalmaya başladı. 10 yıl boyunca lastik hortumlar çürümüş. Serum hortumu vs ile tamir edebilirdim fakat  pompa ve valfin benim olması fikri çok cazip geldi.

Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

gumush

Hmm acaba component tutma konusuna vakumu yeterli gelir mi ?
Hikmet Gumus  izmirz

#38
@Erhanmete

Yardimci olmaya yonelik iyi niyetin icin  cok tesekkur ederim. Resimdeki pompalar cok buyuk bu yuzden kafamdaki tasarima uygun değil. Eger basarisiz olurda tasarimi degistirmek zorunda kalirsam bu tip buyuk pompalardan kullanirim.

Pompa buyuk dememin sebebi asagidaki resimden anlasilacaktir.Resimde sari band ile sarilmis su anda kullanmakta oldugum vakum pompasi. Bu pompayi daha once de belirttigim gibi tansiyon olcme makinesinden sokmustum. Normalde bu bir hava pompasi. Vakum pompasina cevirebilmek icin pompayi kapali bir kutucuga koyup sizdirmaz hale getirdim.Smd dizgi makinemle ilgili gorselleri ve gelismeleri izlemek isterseniz: https://www.facebook.com/pages/Cnc-Designer/337826782908966
Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com