Mercurial - TortoiseHg changelog sorunu

Başlatan JKramer, 10 Eylül 2012, 17:52:54

JKramer

10 Eylül 2012, 17:52:54 Son düzenlenme: 10 Eylül 2012, 19:33:14 JKramer
Merhaba,

Sürüm kontrol için Mercurial kullanmaya başladım (çalışıyorum). Windows altında hem görsel kontrol hem de sağ tuş menüsünden erişim için TortoiseHg ile birlikte kurdum. Sormak istediğim; genel olarak sürüm numarası, yapılan değişiklikler, tarih, vs. bilgilerin olduğu bir "changelog.txt" dosyası otomatik olarak nasıl oluşturulabilir? Yani log ekranına ya da terminale "hg log" yazdığımızda çıkanların bir dosyaya yazılmasından bahsediyorum. Her seferinde ilgili çıkış ekranından kopyala-yapıştır yapılmıyordur sanırım ama iki saattir bir türlü bulamadım.

Ek: Terminal'den "hg log > changelog.txt" komutuyla working directory'de bu dosya oluşuyor. Yalnız bu dosyayı notepad'le açınca \r \n sorunundan dolayı düzgün göstermediğinden, Wordpad'de açıp farklı kaydetmek gerekiyor. Terminal kullanmadan workbench üzerinden yapmak mümkün değil sanırım.

Yasal Uyarı: Picproje.org sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.Knın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Picproje.org hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim sayfamızdan bize bildirdikten en geç 3 (üç) iş günü içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.