5 uçlu kablu ???

Başlatan kasif, 30 Eylül 2004, 23:33:25

kasif

Selam

Step motorlar ile bir cihaz yaptım, motorların 5 iğneli bir fişi var ve iğneler arası 0,1 inç den biraz küçük, buraya uygun soketi nerden bulabilirim.?

Not: Bir mouseden söktüğüm 5 li fiş, biraz zorlayınca giriyor ama uygun fiş değil. Ayrıca o kadar mouse alıp parçalamak işime gelmiyor.

DumrulBey

Merhaba,

Dostum bence elinde motorla piyasa dal. İstanbul gibi bir yerde mutlaka aradığını bulursun. Bu tür şeylerin bir standartı olsa da öyle sorarak kolay kolay bulunmuyor. Belki çok gözde olan soketler isimler veya kullanım yerine göre söyleyince telefonda bile hiç endişelenmeden sipariş verebiliyorsun ama dediğim gibi vaktin varsa gez, dolaş ve bizzat yerinde karşılaştır.

Uymuyorsa uydur, mesela pin sayısı çoksa kes maket bıçağı ile. Yok seri üretim yapacaksan numuneyi bul ismini, cinsini ve üreticini araştır, ver sipariş iş tamamdır. Her şey yerinde güzeldir. Ne kadar internet, on-line sipariş olsa da, hayat kolaylaştırsa da olmuyor bea. Bazı zaman daha da zorlaştırıyor. Nacizane görüşlerim bunlar. İnşaallah aradığını bulursun.

Başarılar...
Bilgi paylaştıkça bir bakmışız; kar topu olmuş ve çığ gibi üzerimize geliyor...:)

salim ALTIN

merhaba.
Karaköy de keşif elektronik getiriyor bu malzemeyi. Ama o toptancı. perakende olarak ise selanik pasajında ikinci katta şadan güngörür de bulabilirsin. yada bankalar caddesinden  şishane ye çıkarken menevşe han var. onun giriş katında girişten içeriye gir soldan 4 üncü dükkan. ısko firması sırf bu malzemelerden satar. bunlarda bu soket ve pimleri bulabilirsin. Kadıköyde yazıcı oğlu iş hanında girişin alt katında köşedeki dükkan bu malzemeleri satar. birinci katta DETAY elektronik var. Cafer diye bir arkadaşımın  orada yoksa sorarsın yardımcı olur.
Başarılar.
İnsanlar 3 guruba ayrılırlar. 1- Birşeyler yapıp üretmeye çalışan küçük bir gurup. 2- Birşeyler yapanları hayranlıkla ve takdirle izleyen büyük bir gurup. 3- Hiç birşeyden haberi olmadan yaşayan devasa yığınlar....

z

Bence aramaya hiç uğraşma, step motorun ucundaki konnektoru sök ve piyasada var olan tiplerin erkek ve dişi takımınıyla değiştir.
Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com