Haberler:

Foruma Resim Yükleme ve Boyut Sınırlaması ( ! )  https://bit.ly/2GMFb8H

Ana Menü

7SEG-MPX4

Başlatan cicjoe, 16 Kasım 2012, 21:46:46

cicjoe

Arkadaslar merhaba,
ISIS'te 4 rakamli 7 segment calistirmaya calisiyorum ama bir turlu net bir goruntu alamadim. tarama hiziyla oynayip durdum ama beceremedim. yardimlarinizi bekliyorum.

Dosyalar:
https://rapidshare.com/files/378553515/box.rar

ISIS dosyasi: box\dsn\circuit.dsn
HEX dosyasi: box\Debug\Exe\box.hex

tesekkurler.

Sdttn

Simulasyon hızıyla ilgili olabilir. Gerçek zamanlı hız nasıl ilerliyor gerçeğe yakın mı?

cicjoe

Yesil gosteriyor. Uyari vermiyor CPU Load diye. Yavas taradigim zaman, ornegin 1Hz, rakamlari tane tane gorebiliyorum, sirayla geciyolar. Ama 20Hz, 50Hz gibi degerlerde bozulma oluyor, hepsini ayni anda goremiyorum.

Ersin

Yanlış hatırlamıyosam 20ms on , 5ms off olarak ile tarayacaksın
1seg 20ms---5ms off--2seg 20ms on ........  şeklinde

cicjoe

hocam 2.'yi 20ms on yaparsam digerleri o esnada off olacaktir. yani 20'ye 5 yapamiyorum.

sorunu buldum. once data'yi yazip sonra basamak seciyormusum. once basamagi secip sonra data'yi yazinca duzeldi. tesekkur ederim arkadaslar.

Ersin

Proteusta iyi de 20 ye 20 yaparsan gerçeğinde proteusta gibi görünmeyecek.Ben sana gerçeğinde olması gereken değerleri yazdım.

cicjoe

sunu soylemeye calistim hocam. ayni anda sadece 1 tanesini on yapabiliyorum. 1 tanesini on yapmam 20ms, diger 3'unun o esnada off beklemesi demek. yani 20ms on yaparsam 60ms off beklemeliki tekrar sira ona gelsin.

drmp

komponente sağ tıklayıp display minimum tarama hızını düşür   default 1ms dir.  0,1 yada 0,01 gibi değer vererek tekrar dene

Ersin

Ben mı anlatamadım sen mı anlamadın:
1. 1segment 20ms on geri kalan herşey off
2. 5ms herşey off
3. 2segment 20ms on geri kalan herşey off
4. 5ms herşey off
5. 3segment 20ms on geri kalan herşey off
6. 5ms herşey off
7. 4segment 20ms on geri kalan herşey off
8. 5ms herşey off

9. Tekrar baştan yani 1.1segment 20ms on geri kalan herşey off

cicjoe

P4OUT = d1 | (d2 << 4);
P3OUT = (1<<i) ^ 0xFF;

satirlarini asagidaki gibi yer degistirince duzeldi arkadaslar. tesekkur ederim.

P3OUT = (1<<i) ^ 0xFF;
P4OUT = d1 | (d2 << 4);