DFU Tester Neden Erase yapmıyor?

Başlatan XX_CİHAN_XX, 23 Kasım 2012, 16:45:24

XX_CİHAN_XX

Donanımsal veya yazılımsal bootloader kullanarak dfu dosyasını DFU Tester ile MCU ya Download yapabiliyorum bunda bir sıkıntı yok ancak ERASE butonuna basınca succesful demesine rağmen önceki yüklediğim program hala hafıza da duruyor. ERASE yapamıyor.
Bunu şimdilik ST-Link ile sector clear yaparak (yazılımsal)bootloader programını uçurmadan sadece DFU ile attığım dosyayı sildirerek hallediyorum. Ancak DFU ERASE işlemi neden yapmıyor hiç deneyen oldu mu bunu?
Yirmi yaşındaki bir insan, dünyayı değiştirmek ister . Yetmiş yaşına gelince , yine dünyayı değiştirmek ister, ama yapamayacağını bilir.

diot

dfu ile stm32f407zg ye bağlı nand flash programlanabiliyormu. ?

XX_CİHAN_XX

Yirmi yaşındaki bir insan, dünyayı değiştirmek ister . Yetmiş yaşına gelince , yine dünyayı değiştirmek ister, ama yapamayacağını bilir.

diot

peki nasıl yapacaz elimdeki programı kit üzerindeki stm32f407zg nin üzerindeki 128 Mb lık flash a nasıl atmamız gerekiyor.

XX_CİHAN_XX

Burada anlattım hocam
https://www.picproje.org/index.php/topic,43384.msg316445.html#msg316445

Bu donanımsal bootloader için yapılan uygulama herhangi bir bootloader firmware ine ihtiyaç duymadan.

Ancak erase yapmıyor sadece yazıyor :)

diot

Sanırım nand flash a yazmıyor nor flash dan bahsediyor.

XX_CİHAN_XX

Hocam nand flash tan kastınız nedir bilmiyorum ama internal flash memory nin yani programların yüklendiği alanın tamamına yazabiliyor. Ayrıca OTP area ya da yazabiliyorsunuz başka ne kaldı ki?