Rigol'ler hakkinda ?

Başlatan gumush, 30 Kasım 2012, 11:10:45

gumush

Forumda osiloskoplar ile ilgili konulari soyle bir okuyayim dedim , genelde ekonomik yada orta seviye icin rigoller on planda gibi ancak yinede satilik kisminda da cok sayida gorunce aklimda bir suphe de olustu.

Bu konuda goruslerinizi alabilir miyim ?

Hikmet Gumus  izmir

Mnemonic

Merhaba
ben evimde Netesin kendi markası olan AAtech kullanıyorum. Bu ve bu markaların bütünlügüne baktığın zaman menüsünün tuşunun genelde aynı olduğunu görürsün. Yani kısacası belirli markalar hariç tüm markalar aynı fabrikada üretiliyor. Üç beş tuşu değiştiriliyor aynı menü ile piyasaya sürülor. Tabiki arka teknoloji birebir aynı. Gelelim şimdi yoruma. Bu sınıftaki osiloskoplar alınırmı alınmazmı. Harika ürünler değil autosu güzel çalışmıyor cursor detayı ve otomatik ölçümleri güzel çalışıyor. kısacası yaptığınız işin getirisine ve ihtiyaıcnıza göre tektronix, agilent yada fluke gibi markalar alacak paranız yoksa uygun fiyatlı güzel çözümler sunuyor. Ben lojik, yuksek frekans mcu ve güç elektroniği ile uğraşıyorum. beni tatmin ediyor :). kısacası gözün yüksekde değilse iş gören güzel aletler