MDK-ARM Plugin, ARM Development Suite 5 (problem)

Başlatan strom, 06 Aralık 2012, 15:19:45

Elektroemre

Alıntı yapılan: bocek - 10 Ocak 2013, 22:14:52
Atmel Studio 6.0'a, extension olarak 'Keil MDK-ARM Toolchain' kurulabiliyor.
Microsoft Visual Studio tabanlı bir IDE olduğundan oldukça kullanışlı. Üstelik Visual Assist X te var.
Denemek isteyen olabilir.

Hocam Atmel Studio diğer firmaların armları içinde kullanılabiliyor mu???  :)
En yakın zamanda deneyeceğim.

mcan

Keil uvision kod tamamlama özelliği yok, IAR da da bulamadım .Umudum ARM Development Suite 5. Yoksa da kader diyecem.

speak48

ctrl+space ile anca çıkmakta
yeni versiyon hatasız

mcan

Alıntı yapılan: speak48 - 10 Ocak 2013, 22:51:59
ctrl+space ile anca çıkmakta
yeni versiyon hatasız
ctrl+space ile kod tamamlamayı aktif mi ediyoruz ds5 de?

Elektroemre

Alıntı yapılan: mcan - 10 Ocak 2013, 22:44:23
Keil uvision kod tamamlama özelliği yok, IAR da da bulamadım .Umudum ARM Development Suite 5. Yoksa da kader diyecem.

IAR'da kod tamamlama var yanlış hatırlamıyorsam CTRL+Enter.

Bende Keil'de aynı sorundan muzdariptim. Keil'e şikayte maili yazdım, neden yok kardeşim bu özelliği koymazsanız oturup kendim ide yazacağım diyede tehdit ettim. ;D
Adamlar ciddi ciddi cevap döndüler, "uVision 5.0'ı mart ayında tanıtacaklarmış, bunda kod tamalama olacakmış".

speak48

kodun başını yazdıktan sonra ctrl+space yapınca çoğu derleyicide olası textler çıkmaktadır.

mcan

Bir gelisme oldu sanirim ama ben yakalayamadim bana da bir yollayin lutfen. :)

mcan

Open project menüsü hep inaktif durumdaöbu normal mi? ayrıca new proje olarak oluşturduğum projelerin simgeleri unknown file simgesi ve otomatik olarak açılmıyorlar.project file ları açamıyorum.

Sanırım uygun yolu buldum , yeni bir workspace açtıkdan sonra file->import ordanda project seçip projeyi açıyoruz.