Kullandığınız ARM boardlar.

Başlatan Mucit23, 07 Aralık 2012, 13:47:07

Mucit23

Arkadaşlar Gerek hobi olarak gerekse iş için kullandığınız ARM çipler için hangi boardları kullanıyorsunuz. Ben kendime günlük olarak sürekli yanımda taşıyabileceğim fazla büyük olmayan üzerinde Led, Buton, TFT, Ethernet, Com USB, SD kart gibi Temel donanımları bulundurabilecek Tercihen STM32F1X serisi bir board alacağım. Ebayda, aliexpressde onlarca çeşit board var. Sizin Tavsiye edebileceğiniz varmı?

MC_Skywalker

Mbed öncelikli olarak, Stm32F4 ise şuan beklemede. 

yamak

EOS

ayhan_eee

Şu anda elimde STM32F4Discovery kiti var.Ayrıca bitirme projemde kullandığım STM3210C-Eval board var.

muhittin_kaplan

stm32f4 disco
stm32vl disco
ve kendim lehimleyip yukardaki kartlarla programladığım birkaç stm var.
(nedense herşeyi üstünde kartları pek sevmiyorum.)

pisayisi

Discovery kitler henüz piyasaya çıkmamışken ET-STM32 Stamp Module almıştım futurlec.com dan. İlk onunla başlamıştım hazır örneklerle cd de birçok dökümanla gelen bir kitti. stm32f103 serisi bir işlemcili , ancak bordun üstünde rs232 dan başka donanım yok bütün io pinleri dışarı alınmış. Şuan aliexpresste daha yetenekli uygun fiyatlara stm32 arm bordlar var seçenek çok. F1 serilerinde fiyatlar oldukça düşmüş durumda , önerim öyle aman aman donanım dolu geliştirme kitlerine çok paralar vermeye gerek yok. o tip kitlerde io lar donanıma bağlı olduğu için chip select ti, jumper dı pin remapping ti gibi dertlerle uğraşırsınız. En iyisi sökülebilir lcd si olan usb , ethernet, sdcard desteği olan bord ları tercih etmek lazım.
Murat

Mucit23

Çinde birçok board çeşidi var. Aslında Bende Fazla para vermek istemiyorum. Ama Sıklıkla yanımda taşıyacağım için genel donanımlar bulunsun isterim. Bu aralar TFT ile uğraşıyorum. Bu tür donanımları board üzerine kurmakla hiç uğraşmak istemem.

@Yamak'ın gösterdiği board çok hoşuma gitti Aradığım tamda öyle birşey. Birde Üzerinde stm32F1Xx olsa mükemmel olacak

Burak B

Expkits EX-DS33, Expkits EX-S03 kullanıyorum. EX-S03 STM32F205 ve STM32F103 olanı var. Bendeki 205.
"... a healthy dose of paranoia leads to better systems." Jack Ganssle

Mucit23

Bu STM3210C-Eval board da güzelmiş. Bunun gibi boardlar aramaktayım. Bunun temin edebilme imkanları nedir. Siz nereden Nekadara Almıştınız? Birde Üzerindeki TFT nin Sürücü çipi nedir?

yamak

Alıntı yapılan: Mucit23 - 07 Aralık 2012, 22:26:21
Çinde birçok board çeşidi var. Aslında Bende Fazla para vermek istemiyorum. Ama Sıklıkla yanımda taşıyacağım için genel donanımlar bulunsun isterim. Bu aralar TFT ile uğraşıyorum. Bu tür donanımları board üzerine kurmakla hiç uğraşmak istemem.

@Yamak'ın gösterdiği board çok hoşuma gitti Aradığım tamda öyle birşey. Birde Üzerinde stm32F1Xx olsa mükemmel olacak
Şöyle bi board var:
http://www.ebay.com/itm/STM32F103VET6-ARM-Cortex-M3-Board-2-4-Touch-TFT-LCD-/200609291886?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item2eb53ede6e

carirt

Alıntı yapılan: gerbay - 08 Aralık 2012, 21:30:26
o fiyata bilgisayar toplarım..

ben pic32yi linkteki borddan öğrendim
http://www.mikroe.com/products/view/462/lv-32mx-v6-development-system/
mikroelektronikanın ürünleri gerçekten mükemmel

Mucit23

Alıntı yapılan: carirt - 08 Aralık 2012, 21:27:32
http://www.elektrovadi.com/EasyMx-PRO-v7-for-STM32-ARM,PR-1376.html

al bunu bak keyfine  ;)

Mikroelektronikanın ürünleri gereksiz derece pahalı. Şöyle kuş bakışı bir göz gezdirdimde anladığım kadarıyla jtag bile yok. İlla kendi programlayıcıları kullanılacak. Aynı kartın Türk Muadili Ex33DS işyerinde var zaten sürekli kullanırım.

Son verdiğim Aliexpressdeki ürün  aklıma yattı. Beni epeyce oyalar sanırım.