yakıtsız enerji üretimi

Başlatan bozukdüzen, 13 Aralık 2012, 11:44:04

muhittin_kaplan

@Bozukdüzen, Adı Geçen şahışla alakalı bir geçmiş var bu forumda. Bedavadan enerji üreteceğini sanan kişiliği oturmamış fizik bilmez matematik bilmez kişi epey tanınır forumda. Severiz Kendisini, Arada Eğlenmemize Neden Olur, Sarayın Soytarısı Gibi.

vedo35

Donanim Haber elektronik  forum'da da soytarinin biri ile takismistim sirf bu ikide bir konusu  acilip   uzuuun uzun tartisilan, imkansiz dedigin halde bozuk atan tiplerden daral gelmisti. Bereket bu forum la tanistim  :)  Ama bu konu ve konuya konu olan adam buradada cikti. Olsemde gam Yemem artik.  :)
Biliyormusun dedi, ben ne yaptiysam kader icabi yaptim dedi. Ben gene sustum.... Kimbilir sende belki kaderin memurusun vazifeni yapiyorsun dedi.

sadogan

Alıntı yapılan: bozukdüzen - 13 Aralık 2012, 17:13:20
arkadaşlar size bir soru sordum yeni üye oldum cevaptan çok dalga geçmişsiniz burazı komedi dükkanımı yoksa kişilik zayıflığımı var

EEE bu dalga geçilmesinden bi anlam çıkaramadınmı !!! soruna daha net cevap nasıl olurki ?
Kişilik zayıflıgı oldugu kesin . Ama kimde ?

JOKERAS

"bozukdüzen" dostum,"sdogan" bir video eklemiş,o videoyu incele sorduğun sorunun cevabı o video'da var.
Sonraki zamanlarda sende böyle bir çalışma içerisine girersen buradaki arkadaşların neden dalga geçtiğini anlamış olursun.

muhendisbey

arkadaşlar size bir soru sordum yeni üye oldum cevaptan çok dalga geçmişsiniz burazı komedi dükkanımı yoksa kişilik zayıflığımı var

Bu forumda daha önce bizzat kendisiyle picproje olarak çok güzel konuşmalara girdik bu diyardan kendisi tottoroyu da alarak uzaklaştı. Sen açınca konuyu tuzu biberi oldu. Şu an kendisi forumda tescilli bir marka. Arkadaşın en büyük icadı paralel güç ölçümü ve enerji üretiminde çığır açan sarımıydı.
Zulmü alkışlayamam, zalimi asla sevemem; Gelenin keyfi için geçmişe kalkıp sövemem.

tekici

Bence Kubi nin imla hatalarına benziyor

zaga

nicki, yazma ve kelimeleri secme tarzi kubiyi andiriyor. o olmasa bile cok yakin cevresinden birisi olabilir. :)

bozukdüzen

arkadaşlar öncelikle sizi yanlış anladığım için özür dilerim fakat bemim sinirlendiğim konu beni sorduğum kişiye benzetmeniz o şahıs bir örnekti sadece o yok bir sürü kişi var mesela emekli polis muaamer yıldız ne bilim davut ışıklar gibi internet sayfasından sorguladığımda bunlar çıkıyo ben ondan sordum ha bir sorum daha vardı onuda dalga geçerek cevap verilmiş pilsiz fener diye bir şey gördüm sallamayla çalışan işte kondansatör denilen bir malzeme varmış enerji depo eden 1 farad yazıyo bende diyim ki 1 farad ne kadar amper çekiyoki yarım saat ledi yakıyomuş saygılarımla

muhendisbey

Alıntı yapılan: bozukdüzen - 14 Aralık 2012, 10:34:30
arkadaşlar öncelikle sizi yanlış anladığım için özür dilerim fakat bemim sinirlendiğim konu beni sorduğum kişiye benzetmeniz o şahıs bir örnekti sadece o yok bir sürü kişi var mesela emekli polis muaamer yıldız ne bilim davut ışıklar gibi internet sayfasından sorguladığımda bunlar çıkıyo ben ondan sordum ha bir sorum daha vardı onuda dalga geçerek cevap verilmiş pilsiz fener diye bir şey gördüm sallamayla çalışan işte kondansatör denilen bir malzeme varmış enerji depo eden 1 farad yazıyo bende diyim ki 1 farad ne kadar amper çekiyoki yarım saat ledi yakıyomuş saygılarımla
Pilsiz el feneri var doğru. Hatta bilim teknik dergisinde anlatılmıştı. 1 Farad çok çok büyük bir rakam. Mercimek kapasitörler piko farad
mikro:10^-6
nano:10^-9
piko:10^-12

eğer hakikaten kapasitör olacak olsa boyutunun baya bir büyük olması gerekirdi, bakıyorsun saat pili kadar.
tam dolu olduğunda iki ucunu kısa devre ettirerek punta kaynak olarak kullanman muhtemel olmalı ama değil. Aslında benim gördüğüm süper kapasitör dedikleri şarjlı saat pili gibi. Farklı birşey de olabilir ama benim kullandığım şey pratikte buna benziyor. Piyasada da memory pili olarakta anılıyor.

Soruna dönelim, aslında mantık basit indüksiyon yoluyla şarj. Dinamonun lineerleştirilmişi... Sonuçta burada üretim var. Bakacak olursak 15dk ışık verebilir. Daha yüksek süperkapasitör yada paralel süperkapasitör bağlar daha fazla sallarsan daha uzun yanar.

Erke dönergeçleri, kubi sarımları, bunlar piyasada her daim olacak. Bazıları hakikaten böyle birşey olacağına inanmış, olmayacak duaya amin demek gibi... Bazıları ise insanları ve devleti dolandırmak için kullanıyor. Bu kadar basit.

Bu dolandırıcıların türevleri, ev için tasarruf cihazları, nanomatikler, araba için yakıt tasarruf cihazı satanlar,... varyasyonlar sınırsız.
Zulmü alkışlayamam, zalimi asla sevemem; Gelenin keyfi için geçmişe kalkıp sövemem.

Murat Mert

mert07

Ersin

Alıntı Yap1 farad yazıyo bende diyim ki 1 farad ne kadar amper çekiyoki yarım saat ledi yakıyomuş saygılarımla
Soruyu bu şekilde sorsaydın düzgün cevaplar gelirdi.Bu konuda kendi deneyimimi soyleyim: 1 farad 1 lira ebatında ve 2-3 katı kalınlığındaki kondansator kullandım , 8mm beyaz led ( akım tahmini 20mA ) ile 25 dk dayandı.

muhendisbey

Tesla adınının bu adam tarafından anılacağını bilse elektriği bırakır başka bir meslek seçerdi

üfürükçü hocalardan bile üfürükçü.
Şunun mantığını anlayamadım suya elektrik verip ampülü yaktın. Bu buluş mu? Tesla bobininin yakınına gelen florasan parlar buluş mu bu? Sorsaydı söylerdik :)

KONYALI

bu mucit arkadaşa bazen özeniyorum yahu adamda her türlü teknik cihaz var. Biz mikroelektronikanın bi tane kitini alamıyoruz adam koleksiyonunu yapmış:)

sadogan

Gerçekten TRT mi çekmiş bunu.
Enerjiyi frekansa çevirmiş sonrada frekansı enejiye... Ne sanıyorsa frekansı. Frekans kavramıda yok :)
Kibrit alevini ucu açık yüksek gerilim kablosuna yanaştırıyo kibrit alevini söndürüyo.
alevin niye söndügünü bilemiyo bunun argesini yapıyormuş.
Hata bi ara bir koku çıktıgını söylüyor. Ozon diye bir şey duymamış içatcımız.
Yüksek gerilim havadaki oksijeni ozon a çevirir alev ise oksijen ister alev oksiyensiz kalıyo
ama o bunun farkında deyil mucuzevi bir şey sanıyo.

Okan AKÇA