Metal kovan ihtiyacı

Başlatan umberto, 21 Aralık 2012, 12:23:48

umberto

Selamlar

Bir proje için 500 - 1000 adet metal kovan ihtiyaçım var. Ntc - PTC ısı sensörlerinin metal kovanları gibi. 5 cm uzunluğunda dış çapı 5 mm iç çapı 4,5 mm bir ucu kapalı boru gibi bir malzeme. Sanırsam paslanmaz çelik yada, pirinç üzeri krom kaplama.

Bu tarz malzemeyi nerde bulabilirim , yada nereye yaptırabilirim?

Daha önce tecrübe etmiş arkadaşların desteğini bekliyorum.

ete

Malzeme kesin olarak paslanmaz çelik boru olması gerekiyor. Kesilerek uygun boya getirilecek ve bir tarafı yine ya sıcama yada başa bir metodla kapatılacak.

http://www.nurpaslanmaz.com/PASLANMAZ-CELIK-BORU.php

ete
Bilgi hazinedir paylaştıkça büyür.            http://etepic.com

umberto

@Xoom
Ben metal kovan ihtiyacı olduğumu belirtmiştim, sen sensör önerileri göndermişsin, tşk ederim ama aradığım bu değil.

@ETE
PAslanmaz boruları bende araştırdım ETE, fakat gördüğüm kadarıyla (netten araştırma yaptığım kadarıyla) 6mm çap ve 1mm et kalınlığında en küçüğü. Siz daha önce böyle bir araştırma yapmış mıydınız ? 5mm çap , et kalınlığı 0.25mm paslanmaz boru bulunur mu ?

Sicama ile kapama nedir? Makine mühendisi bir arkadaşa sordum derin çekme tabir edilen bir yöntemle üretilebilir  dedi fakat tam bilgim yok bu konuda.

Saygılarımla

muhittin_kaplan

uveren

Alıntı yapılan: umberto - 21 Aralık 2012, 12:23:48
Selamlar

Bir proje için 500 - 1000 adet metal kovan ihtiyaçım var. Ntc - PTC ısı sensörlerinin metal kovanları gibi. 5 cm uzunluğunda dış çapı 5 mm iç çapı 4,5 mm bir ucu kapalı boru gibi bir malzeme. Sanırsam paslanmaz çelik yada, pirinç üzeri krom kaplama.

Bu tarz malzemeyi nerde bulabilirim , yada nereye yaptırabilirim?

Daha önce tecrübe etmiş arkadaşların desteğini bekliyorum.

Nette "fişek rezistans" diye aratın, üreticilerin sitelerinde standart ölçüleri ve fotoğrafları görebilirsiniz, sanırım bunların kasası işinizi görür.
6.yüzyılda doğan kız çocuklar cahilce gömülüyordu. 21.yüzyılda kız/erkek farketmeden, doğamadan medenice öldürülüyor.  "1-Güneş katlanıp dürüldüğünde, 2-Yıldızlar bulandığında, 3-Dağlar yürütüldüğünde, 4-Kıyılmaz mallar bırakıldığında, 5-Vahşi hayvanlar bir araya toplandığında, 6-Denizler ateşlendiğ

Stylas

Muhittin hocama katılıyorum bakır borudan her türlü ölçüde bulabilirsin tabi sizin projeye uygunsa.

z

Yapmak istediğin parçayı sanayi sitesine götürürsen bir iki kişi ile görüştünmü seni doğru adrese yönlendirirler. Boruyu vs temin ederler bir ucunu da kapatırlar.

Fakat namussuzlar biraz fazla para isterler.

Bakır boyuyla uğraşırım dersen, ucunu sert lehimle kendin de kapatabilirsin. Küçük bir tüp, şaloma ve prinç tel ile boraks toz alsan yeterli.
Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

muhittin_kaplan

500-1000 adet için oturup pazarlık yaparsan fiyat düşer kanısındayım.
Saniyi yolu gözüküyor, en basitinden bir tornacı ya girsen muhtemelen işin çözülür.

Klein

Tornacıdan ziyade, sıvamacılarla haşır neşir olman gerek.  Düz borunun ucunu sonradan kapattırmak kolay değil. Kapattırırsın ama kalınlık konusunda sıkıntılar yaşarsın. Hiç yan yollara sapmadan, doğrudan  sıvama işine  dalmak daha  doğru olur bence.

muhittin_kaplan

Boru yerine silindir kullanılarak içini istenilen şekilde tornada açtırılabilir.

murbay

0,5mm kurşun kalem basma başlığı gibi birşey istiyorsun sanırım...
Kalem üreticileri nerede yaptırıyorlar acaba?
Pres kalıp yöntemiyle üretilebilir mi?
Açıklayıcı olun, gizemli yazmak maharet değildir...

Ersin

uveren cevabı vermiş , arkadaşın aradığı o tip bişey sanırım bir ara bende aramıştım.İşin kötü tarafı fişek resistans yazınca hep hazır termocouple lar çıkıyo sadece kılıf olarak satmıyorlar, nerden aldıklarını da soylemiyorlar.Bankalar caddesinde gördüm bazıları kendi yapiyor ,fakat nerden aldıklarını soylemiyorlar,  sonuçta bunları üreten birileri var.

Alıntı YapPres kalıp yöntemiyle üretilebilir mi?
Evet, pres kalıp yontemi ile yapılıyorlar,ve kendisi ince teneke şeklinde.Boru ile tornacıda yapılacak iş değil o.
Kalınlık olarak ta  kurşun kalem kapağın 2 katı felan.

@umberto,
bulursan haber ver , zamanında ben bulamadım.

uveren

Alıntı yapılan: Ersin - 22 Aralık 2012, 21:38:28
sadece kılıf olarak satmıyorlar, nerden aldıklarını da soylemiyorlar

Ellerine ne geçecek anlamak imkansız, zaten aynı sektörde bi dolu firma var. Bir rakip daha gelecek olsa sanki onları arayıp "nerden alıyonuz" diye soracak. 10 yıl kadar önce Kayseri organizeyi gezerken bu tip imalat yapan bir yer görmüştüm ama firma adını bilmiyorum. Buradan araştırın; www.kayseriosb.org
6.yüzyılda doğan kız çocuklar cahilce gömülüyordu. 21.yüzyılda kız/erkek farketmeden, doğamadan medenice öldürülüyor.  "1-Güneş katlanıp dürüldüğünde, 2-Yıldızlar bulandığında, 3-Dağlar yürütüldüğünde, 4-Kıyılmaz mallar bırakıldığında, 5-Vahşi hayvanlar bir araya toplandığında, 6-Denizler ateşlendiğ