Hi-Tech Kullananların Dikkatine!

Başlatan Tagli, 21 Aralık 2012, 21:22:14

a.zorba

xclm    ye ne yapılıyor  açıklayabilirmisin . anlayamadım .
Bilenler bilir . Biz maraşlilar için şehir olarak şubat ay' i bayram ,kurtuluş ,yaz in gelmesiydi. Şimdi karalar in yas in ayı oldu.

mdargut

Alıntı yapılan: ErsinErce - 22 Aralık 2012, 01:53:49
http://www.sonsivri.to/forum/index.php?topic=44014.msg129986#msg129986

Microchip linklerinden başka birşey göremedim bende. Linklermi değişmiş yoksa kaçırdığım bir nokta mı var? Biraz açıklarsanız sevinirim.

Tagli

Arkadaşlar bu başlığı da saptırmayı başardınız, tebrikler!

Konumuz "XC Derleyicileri Nasıl Küreklenir?" değil. Bunu lüften başka bir başlıkta tartışın.

Burada konu "Hi-Tech derleyicilerinden XC derleyicilerine göç edilmeli mi, edilmemeli mi?". Bununla ilgili düşünceleriniz varsa paylaşın.
Gökçe Tağlıoğlu

AsHeS

Anlaşılan pek saygı değer moderatörümüze göre bir tek benim mesajım konu harici bulunmuş.
Neyse XC ile alakalı birşeyler yazalım da bunu da silmesin XC derleyicisi çok yeni profesyonellik için desteklediği pek fazla RTOS bulunmamakta misal OSA,Salvo vs..

Tagli

Evet, o konudaki eksiklik benim de gözüme çarptı. Ancak bu RTOS'ların yapımcılarının durumdan haberdar olduklarını umuyorum. Belki e-posta atarak göç planları olup olmadığı sorulabilir. Şimdilik RTOS kullanan projeler eski derleyiciler ile devam etmek zorunda.

Aslında Microchip'in oturup RTOS yazması gerekir bence.
Gökçe Tağlıoğlu

AsHeS

Alıntı yapılan: Tagli - 22 Aralık 2012, 22:38:06
Evet, o konudaki eksiklik benim de gözüme çarptı. Ancak bu RTOS'ların yapımcılarının durumdan haberdar olduklarını umuyorum. Belki e-posta atarak göç planları olup olmadığı sorulabilir. Şimdilik RTOS kullanan projeler eski derleyiciler ile devam etmek zorunda.

Aslında Microchip'in oturup RTOS yazması gerekir bence.
Biraz derince araştırınca ismini hiç duymadığım bir RTOS'un desteklediğini öğrendim.
Microchip forumlarında şöyle bir RTOS'un adı geçiyor:Micropier Spindle RTOS  bu RTOS destekliyormuş lazım olur belki birilerine.

Tagli

Yönetici arkadaşlar bu başlığı yukarıda bir yere sabitlerse faydalı olur düşüncesindeyim.

Olumsuz bile olsa bir geri dönüş rica ediyorum. Hiç olmazsa o zaman cevabı bilir ve bir daha başlığı yukarı taşımam. Geri dönüş olmayınca insan "Gözden mi kaçtı acaba?" diye düşünüyor.
Gökçe Tağlıoğlu

Erol YILMAZ

Alıntı yapılan: Tagli - 14 Mayıs 2013, 10:35:19
Yönetici arkadaşlar bu başlığı yukarıda bir yere sabitlerse faydalı olur düşüncesindeyim.

Olumsuz bile olsa bir geri dönüş rica ediyorum. Hiç olmazsa o zaman cevabı bilir ve bir daha başlığı yukarı taşımam.
Geri dönüş olmayınca insan "Gözden mi kaçtı acaba?" diye düşünüyor.

Microchip XC8 1.12 var,  nispeten yeni seri,
Hi-tech 9.65 PL1 var, önceki seri.

Kimisi yoğurdu taze sever, kimisi de 1 gün geçmesini bekler...

Açıkçası XC'yi takip ediyorum ama şu ana kadar Hi-tech ile yazdım...

Gördüğüm kadarı ile XC8 1.12 ile gayet oturuşmuş durumda...
Kullanmamak için bir sebep göremiyorum...

3-4 ay öncecesine kadar XC8'in ilacı yoktu. Onun için kullanmamıştım ama artık var.

İlla ki XC8 dedirten bir durum da görmedim.

fgokcegoz

XC8 gerçektende oturmuş durumda. Hem C18 tarzı, hemde HiTech tarzında kullanım imkanı sunduğu için C18 ve hitech ten geçiş yapanlar hiç sıkıntı yaşamıyorlar. Bu arada 60 günlük full sürümü ile sınırsız lite sürümü arasında çok büyük optimizasyon farkı var. Lite sürümünde yazılıp derlenmiş bir çalışmayan bir yazılım full sürümünde derleniği vakit sorunsuz çalışabiliyor...  (Birde microchip in usb, ethernet vs. firmware leri hala C18 ile hazırlandığı vaziyette. O firmware leri XC8 e geçirebilirler... )

@Allegro XC8 için ilaç linki var mıdır acaba elinizde ?
"Vicdanın ziyası, ulûm-u diniyedir. Aklın nuru, fünun-u medeniyedir. İkisinin imtizacıyla hakikat tecelli eder." (Bediüzzaman Said Nursi)

Tesla.25

Acaba Şubat 2014 tarihi ile durum nasıl? Söylenen hataları halen daha veriyor mu?
MPLAB X IDE ile xC8 derleyicisini kurdum. Herhalde profesyonel olmayan çalışmalar için uygun olur.

t2

Xc optimizasyonu pro ayarlamak gerek. Yoksa free mod 5para etmez.  Xc compiler gayet profesyonel.

subram

XC @t2  tarafından tescil edildiğine göre artık sırt yere gelmez :)
XC iyidir tavsiye ederim. Hele birde Lİnux ile kullanırsanız daha da güzel oluyor;
https://www.picproje.org/index.php/topic,51398.0.html
http://www.elektronark.org  Türkiyede Elektronik Kültürünü Değiştirmeye Geliyoruz