krem lehim kuruyor. Ne yapmalıyım?

Başlatan learner, 07 Ocak 2013, 21:40:29

esensoy

Konuyu zortalacağım ama bana da bir yöntem lazım,

2018 şubatta almışım yarım kilo krem lehim,
Eylül e kadar durur diyor, o zamandan bu zamana dolapta serinde durdu,
Ne yapmam gerekir buna? içindeki sıvının özelliği bozulmuş mudur?
En tehlikeli an "zafer" anıdır.

power20

Benzer durumu yaşadım. Süresi bir kaç ay geçmişti. Açılan kutuyu buzdolabında saklamıştım. Oda sıcaklığında 4 saat kadar bekledikten sonra tinerle incelterek kullandım. 20 tane kadar kart yaptım.

Dikkat fazla inceltmeyiniz. Aksi durumda koyulaşması için biraz bekleyiniz. İnceltmek için belki alkol daha iyi olurdu. Elimde yoktu.

Cemre.

Alıntı yapılan: esensoy - 30 Haziran 2022, 15:14:13Konuyu zortalacağım ama bana da bir yöntem lazım,

2018 şubatta almışım yarım kilo krem lehim,
Eylül e kadar durur diyor, o zamandan bu zamana dolapta serinde durdu,
Ne yapmam gerekir buna? içindeki sıvının özelliği bozulmuş mudur?

Öyle veya böyle, güvenip kullanmadan önce kenarda bir yerde deneyin, yoksa kart ve komponentler çöp olabilir  :D

fide

2019da arkadaşın verdiği krem lehimi bugün montaj için kullandım. Bir sıkıntı yaşamadım. Püf noktası ise ucu kapalı enjektörde saklamak. Herhangi bir enjektör iğnesini pense ile sıkıp kapattım. 5ml ve 1ml insulin enjektöründe saklıyorum.
Her birimiz, geride bıraktığımız eserler kadar ölümsüzüz. Evlat gibi, talebe gibi, icatlar gibi...   http://fidenetgaraj.blogspot.com

muhendisbey

Flux içerisinde özellikle de sıvı olanlarda izopropil alkol var diye biliyorum. Biraz izopropil alkol ekleyerek karıştırmayı deneyebilirsiniz.

Ev yapımı flux, merak edenler için:
Zulmü alkışlayamam, zalimi asla sevemem; Gelenin keyfi için geçmişe kalkıp sövemem.