ISD 2560P- ISD 2590 entegreler

Başlatan purgoufr, 17 Ocak 2013, 20:41:48

purgoufr

Selam arkadaşlar, dijital ses kaydedicisi yapmak istiyorum fakat ISD 2560P entegresinin kullanımı çok azalmış dolayısıyla bulamadım.Datasheet ten
ISD 2590 entegresinin özelliklerini inceledim devresi aynı fakat Input Sample Rate (KHz) ve Typical Filter Pass Band (KHz) özellikleri birbirinden farklı. İşin kötü yanı  ISD 2590 buldum ama ISD 2560P i bulamadım.Yardım beklediğim konu ISD 2560P yerine ISD 2590 kullansam oluşan farklılığı nasıl giderebilirim. Veya ISD 2560P yi nerden temin edebilirim.

cengz

farnell.com veya digikey.com gibi malzeme satan firmalara baktınızmı

bulut_01

YENİLMEZ..

fofo

APR9600 kullanabilrisin ama ses kalitesi ISD serisi' nden  daha düşük

purgoufr

cengz gönderdiğin sitelerde de maalesef mevcut değil. Yabancı bir firmayla temas kurdum fakat kargo ücretiyle beraber 40 dolar fiyat söylediler. Bu da bütçem için uygun değil açıkcası.  bulut_01 Bir arkadaşım daha önermişti 25 li entegrelerin kullanımı bitti 17 li ler kullanılıyor dedi fakat ISD1760 nin datasheetine de bakmıştım onunda devre şemasında farklılıklar var. fofo APR9600 datasheetine baktım devre şeması farklı 1760 için söylediğim gibi . Şuan elimde ISD 2560P ye göre bilimteknikten indirdiğim ses kaydedici devre şeması ve malzeme listesi var. Aslında 2560P yi bulamamam bi yandan iyi çünkü aynısını yapmış olacaktım. Sorun şu ki bu entegrenin eksikliğini nasıl giderebilirim? yerine başka entegre kullandığımda malzemelerin türü(direnç kapasitör değerleri gibi değerler) de değişecek mi? Değişiyorsa ne kullanmam lazım? Şimdiden ilginiz için teşekkürler.