düşük akım ölçen pensampermetre yokmu

Başlatan gevv, 18 Ocak 2013, 10:42:21

gevv

bir tane buldum  2a...60a  arası ölçüm yapıyor fiyatıda uygun ama dandik bir marka   aynı markanın başka  ürünüde yoktu  neyse kalite bir şeyler aradım unit, fluke  hepsinde    40 amerden  başlıyor   cihaz özelliklerinde  40....400a  yazılıyor 

bir tane düşük amper ölçen bilindik marka pensampermetre bulamadım   unitin bu tip bir ürünü varmıdır

Andromeda

Pens tipi topraklama test cihazlarına bakın..
mA seviyesinden itibaren AC akım ölçüyorlar...
motorların kaçak akımlarını ölçerken kullanılıyor.
" Tanrı, iradesini hakim kılmak için yeryüzündeki iyi insanları kullanır, yeryüzündeki kötü insanlar ise kendi iradelerini hakim kılmak için Tanrı'yı kullanırlar." ..." Tanrı'dan mesaj gelmiyor, biz Tanrı'ya mesaj gönderiyoruz"

Salih

gevv

öneriler için  teşekkürler   biraz daha araştırayım  duruma göre  uygun  bir şeyler bakacağım

cengz

sanmıyorum hocam çünkü onlarda amaç manyetik alandan faydalanarak geçen akımı bulmak küçük akımlarda olamaz.

elektronikevi

Alıntı yapılan: gevv - 18 Ocak 2013, 10:42:21
bir tane buldum  2a...60a  arası ölçüm yapıyor fiyatıda uygun ama dandik bir marka   aynı markanın başka  ürünüde yoktu  neyse kalite bir şeyler aradım unit, fluke  hepsinde    40 amerden  başlıyor   cihaz özelliklerinde  40....400a  yazılıyor 

bir tane düşük amper ölçen bilindik marka pensampermetre bulamadım   unitin bu tip bir ürünü varmıdır

Sayın Gevv;
ölçüm yapmak istediğiniz akım değerini belirtebilir misiniz?

cagatay117

Şöyle 10-15 mA değerleri ölçebilecek uygun fiyatlı bir pens ampermetre var mı?