SMD pakette çift diyod

Başlatan z, 30 Ocak 2013, 20:10:44

z

SOT23 pakette çift diyoda ihtiyacım var.

Diyodlar iletim yönünden seri bağlı. Orta uç da dahil olmak üzere 3 uçlu.

Bulduklarım ortak anod yada katod şeklinde.

Bu tip bir diyod adı yada görsel olarak kolayca seçim yapabileceğim katalog arıyorum.
Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

z

Hexfet sağolasın. Çekine çekine soruyorum. Diyod aradığım gibi fakat diyodların yer değiştirmiş olduğu bir başka malzeme varmı?
(Bu haliyle kritik bir yerde 2 pad atmam gerekiyor, aradığım diyod olursa bu padlerden kurtulacağım.)

Hemencecik kılıfın içindeki diyod sembollerine bakıp seçim yapabilmek adına pratik bir online katalog varsa bilmek isterim.
Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

HexfeT

Maalesef bildiğim bir katalog yok. Bu diyotu tesadüfen bildiğim için hemen cevabı yapıştırdım.  :)

ST nin şu dokümanına bakılırsa ve standardın bunlar olduğunu varsayarsak istediğiniz şekilde diyot bulmak zor. Ortak anot, katot ve seri bağlı olarak var ve seri olan yine AK-AK şeklinde. Eğer ST KA-KA olanını üretmemişse başkasında da yoktur gibi geliyor bana.

http://www.st.com/internet/com/TECHNICAL_RESOURCES/TECHNICAL_LITERATURE/DATASHEET/CD00126118.pdf

erhanmete

Alıntı yapılan: gerbay - 30 Ocak 2013, 22:04:21
Ben BAT54 kullanıyorum, TR de de kolay bulunuyor..

http://www.fairchildsemi.com/ds/BA/BAT54.pdf

A/C/S modelleri var, kılıf içinde bağlantıları farklı

bende BAT54 kullanıyorum hatta malzeme çeşidi az olsun diye normal diyot yerine de kullanıyorum.

mdargut

Alıntı yapılan: z - 30 Ocak 2013, 21:27:19
Hexfet sağolasın. Çekine çekine soruyorum. Diyod aradığım gibi fakat diyodların yer değiştirmiş olduğu bir başka malzeme varmı?
(Bu haliyle kritik bir yerde 2 pad atmam gerekiyor, aradığım diyod olursa bu padlerden kurtulacağım.)

Hemencecik kılıfın içindeki diyod sembollerine bakıp seçim yapabilmek adına pratik bir online katalog varsa bilmek isterim.
Hocam adet az ise bacakları ters çevirip kullansanız sanırım isteğinizi karşılar. :o