Brymen Ölçü aletleri nasıl

Başlatan Mucit23, 06 Şubat 2013, 09:26:43

Mucit23

Evde iki tane ölçü aletim var ikiside çin mali 5 para etmez.. Brymen Marka birkaç ölçü aleti gözüme çarptı.

upload foto
Özellikleri resimdeki gibi.

Henüz fiyat almadım. Bu ölçü aletleri nasıldır.

bu arada netes le dün konuştum brymenlerde kampanya varmış

Erol YILMAZ

Fiyatları kesinlikle ucuz olmamakla beraber alınıp kullanılabilecek ölçü aletidir.

Fluke kadar dayanıklı olamadıklarını belirtmek gerekiyor.

Mucit23

Alıntı yapılan: Allegro - 06 Şubat 2013, 09:32:06
Fiyatları kesinlikle ucuz olmamakla beraber alınıp kullanılabilecek ölçü aletidir.

Fluke kadar dayanıklı olamadıklarını belirtmek gerekiyor.

Hocam zaten çokpahalıysa alamam.

Fluke saha ortamında çalışacak bir ürün. Gerçekten sağlam. Çimento fabrikasında staj yapmıştım. Ölçü aletlerinin hepsi fluke ve resmen toz toprak içerisinde çalışıyorlar. Ama bu özellik bana lazım değil.

Şuan çalıştığım yerde Fluke 287 multimetre var. Gerçekten mükemmel bir cihaz. Ama fiyatı çok pahalı, 500 küsür dolardı.  :o

Erol YILMAZ

Süper görünen birşey gerçekten mükemmel olmayabilir :)

Misalen 287 için:

İmkanların ötesinde pahalı oluşu
Fazla büyük oluşu
Pili çabuk bitirmesi

negatif özellikleri olarak görünüyor. ( Bu neg. özellikler misalen, yoksa hiç kullanmadım 287 yi )

Tagli

Modelini hatırlamıyorum ama bizim okulda Brymen kullanıyoruz. Aletle ilgili pek bir sıkıntı yok ama arada sırada kafayı yiyor, ölçüm modunu şaşırabiliyor. Çevirmeli düğmesinden kapatıp açınca düzeliyor.
Gökçe Tağlıoğlu

remzi

Ben UT-61E kullanıyorum 20.000 count olması büyük avantaj. Ve true RMS. Tavsiye ederim...

Extreme

Alıntı yapılan: Tagli - 06 Şubat 2013, 10:16:28
Modelini hatırlamıyorum ama bizim okulda Brymen kullanıyoruz. Aletle ilgili pek bir sıkıntı yok ama arada sırada kafayı yiyor, ölçüm modunu şaşırabiliyor. Çevirmeli düğmesinden kapatıp açınca düzeliyor.

aynen bizdede durum aynı..

Mucit23

Brymen BM 269 yaklaşık 195 dolar + kdv fiyat verdiler. Okadar para verecek durumum yok.
Bana özellikle gelirimde virgülden sonra en az 3-4 hane gösterebilecek, bir ölçü aleti lazım.
UniT nin güzel ürünleri vardı. Onlarada biraz bakayım.

300TL den fazla kesinlikle vermek istemiyorum

carirt

Alıntı yapılan: Mucit23 - 06 Şubat 2013, 09:26:43
Evde iki tane ölçü aletim var ikiside çin mali 5 para etmez.. Brymen Marka birkaç ölçü aleti gözüme çarptı.

upload foto
Özellikleri resimdeki gibi.

Henüz fiyat almadım. Bu ölçü aletleri nasıldır.

bu arada netes le dün konuştum brymenlerde kampanya varmış

brymen bm-869 dan iki tane var çok memnunum tanesi 520 tl netes mühendislikten alabilirsin firmaya fatura kesiyorlar şahıs olarak alamassın

mesaj birleştirme:: 06 Şubat 2013, 12:36:29

alman peaktech firmasının şu ölçü aletinide alabilirsin

http://www.testveolcualetleri.com/u-p4390_bilgisayar_destekli_multimetre-2222.html

mesaj birleştirme:: 06 Şubat 2013, 12:42:37

veya bence kendini 70 tl daha zorla bunu al bak keyfine
http://www.tekniktest.com/BM-867-True-Rms-Multimetre,PR-1789.html

Evren KILIÇ

breymen ölçü aletleri adamın ömrünün üçte birini alıyor, tepki süreleri uzun devreye bağlantıyı yapıyor ondan sonra sabırsızlıkla ekranda görülecek değeri bekliyorsun, en azında işyerinde kullandıklarımız öyle.
Kullandığımız cihazlar:

Breymen 727
Breymen 805
Fluke 287
Fluke 87 V
Fluke 88
[email]evren1623@hotmail.com[/email]

Extreme

Erol YILMAZ

Özellikle Brymen'i model model değerlendirmek lazım.
Çünkü bazı modelleri gerçekten yaramaz iken bazıları da çok daha iyi.

carirt

Alıntı yapılan: yildizelektronik - 07 Şubat 2013, 00:22:03
Bu ürünü Türkiye de bulabileceğimiz bir yer biliyormusunuz ?

VAR TABİİ SPARK ÖLÇÜM TEKNOLOJİLERİ RESMİ TÜRKİYE DİSTRİBÜTÖRÜ