RF entegresi veri transferi

Başlatan armsistem, 04 Mart 2013, 22:49:38

armsistem

Arkadaşlar merhaba ,

     Rf entegresi ile resim dosyası transferi yapmak istiyorum mesela bir txt dosyasının içeriğini aktarabiliyorum. C#.net TXT dosyasını okuyorum RF entegresi ile diğer entegreye gönderiyorum problem yok fakat işim içine resim formatı veya farklı dosya formatı girdikten sonra iş karışıyor.

-  BMP veya JPG formatını göndermek için ilk onca onu binary'mi çevirmek gerekiyor ?
-  Daha sonrası için nasıl bir yol izlemem gerekiyor ?

Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.
www.silivriotomasyon.com, www.armsistem.com

OG

FORUMU İLGİLENDİREN KONULARA ÖM İLE CEVAP VERİLMEZ.

pisayisi

image2lcd gibi programlarla doğrudan c kodlarının içine gömebilceğin data matrisleri şeklinde resim dosyalarını tanımlayabilirsin. Txt dosyalrını rf üzerinden göndermekle bu data matrislerini göndermek arasında bir fark kalmaz. Karşı tarafta ise aynı formatta bilgiyi aldığını düşünürsek kod çözme işlemini ,seçtiğin çözünürlük ve resim boyutuna göre yapman gerekir, bunlar da resme ait bilgiyi içeren c dosyasında mevcuttur...
Murat

atioky_216

05 Mart 2013, 05:33:15 #3 Son düzenlenme: 05 Mart 2013, 05:40:31 atioky_216
*.txt içeriği aktarırken muhtemelen Ascii ile örtüşecek verileri gönderiyorsundur. Ufak bir encod-decod benzeri yazılım ile teoride yapılması gerekiyor (böyle küçük bir şey hazırlarsan paylaşırsan sevinirim ) Bildiğim kadarı ile önceden bazı arkadaşlar (yabancı forumda) böyle yazılımlardan bahsediyordu ancak acil ihtiyacım olmadığı için aramamıştım.

Ben matlabta bir yazılım yapmıştım (GUİ'li bişeydi) resim datalarını alıyordu (3D matrisi düşün) Zaten RGB'de 0-255 arası bir değer ataması oldugu için 2 paket 1 sembole tekabul ediyordu. Reighley kanallı bi uygulama idi ancak simulasyonda kalmıştı. O aralar seri portu kullanamıyordum.


Yasal Uyarı: Picproje.org sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.Knın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Picproje.org hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim sayfamızdan bize bildirdikten en geç 3 (üç) iş günü içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.