20 TL ye USB PIC PROGRAMLAYICI yapimi

Başlatan hikko, 12 Mart 2013, 10:51:06

Extreme

Hotfile dan tek link olarak yüklenmesi daha hayırlı olabilir.

emeğiniz için teşekkürler.

ferit06

Alıntı yapılan: hikko - 21 Mart 2013, 21:00:35
Reklam yapiyor diyeceksin ama, semanin yüksek cozunurluklu net hali mikroc kitabinda var. Birde bizim programlayicinin en güzel yanı pcb sinin lise öğrencisinin bile yapabilecegi kadar kolay olmasi.  Ayrica arayüz programin kullanimida bir o kadar kolay. Selamlar..

mesaj birleştirme:: 21 Mart 2013, 21:07:19

Ayrica bu programlayiciyi iki yildir öğrencilerimize yaptiriyor ve kullandiriyoruz. Çok hizli bir şekilde programlama yapiyor. Arzu edilirse baski devresinin alt ve üst birebir görüntüsünü pdf formatinda verebiliriz. Ayrica yine kitapta verilen PIC deneme kartida en az programlayicimiz kadar güzel ve kullanislidir. Inceleminizi tavsiye ederim. Kolay gelsin..

Kitapta var diyorsunuz da biz kitabı daha önce almıştık. şimdi yenisini de mi alacağız?

t2

Kitap 30, programlayici 20 tl olabilir.
Kıl birdurum var.

50 tlye hazır programlayıcı varken, yapılır mı bu alet

kemalserkan

Hikmet Hocamın kitabı sattırmak için bunu paylaştığını ima etmişsiniz. madem öyle bu ithama birşeyler söylemeliyim. Hocam kendi adına birşeyler söyler belki ama benim içimden bunları yazmak geldi. bir kitabı yazıp yayınlanacak hale getirmek bizim 1 yılımızı alıyor(daha bile fazla aslında). en az 1 yıl emek harcıyoruz.mikroC ve PIC18F4550 kitabının satış fiyatı 23 TL. yayınevlerinin ne kadar telif verdiğinden haberiniz yok tabi,bizim kitap satınca çok kazandığımızı düşünüyorsunuz,amacı hocamın kitap satmak ya hani. biz kitaptan vergiler,stopaj falan filan düşünce kitabın fiyatı üzerinden yaklaşık %10 alıyoruz,adam başı değil ha,ikimiz beraber.adam başı bu kadar emeğe yaklaşık %5.inanmayan arkadaşlar yayınevlerinin telefonu internette var,arayın telifleri öğrenin.bu iş gönül işi,hizmet etmeye çalışıyoruz bu ülkeye,öğrencilerin yararlanabileceği kaynaklar hazırlamaya çalışıyoruz. Şu anda da bu site vasıtasıyla sizden gelen isteklere cevap verebilmek için ethernet,gsm,usb-rf,bluetooh,ivme sensörü,robot kol v.b. konuları kapsayan uygulama ağırlıklı çok kapsamlı bir kitap hazırlıyoruz. Bu kadar emek harcandıktan sonra biraz da olsa kitabın alınmasını umut etmek bizim hakkımız olsa gerek.(Kitabı almadan kodları paylaştığımız için çok soru soran da oluyor,şu sayfada aradığın bilgi var diyorum,cevap: buradan da anlatsanız ne olur yani-kitabı alıp soru soran arkadaşlar alınmasın lütfen)
Tanımadığınız için ayıp etmişsiniz hocaya

ayhani

Alıntı yapılan: kemalserkan - 22 Mart 2013, 17:53:06
Hikmet Hocamın kitabı sattırmak için bunu paylaştığını ima etmişsiniz. madem öyle bu ithama birşeyler söylemeliyim. Hocam kendi adına birşeyler söyler belki ama benim içimden bunları yazmak geldi. bir kitabı yazıp yayınlanacak hale getirmek bizim 1 yılımızı alıyor(daha bile fazla aslında). en az 1 yıl emek harcıyoruz.mikroC ve PIC18F4550 kitabının satış fiyatı 23 TL. yayınevlerinin ne kadar telif verdiğinden haberiniz yok tabi,bizim kitap satınca çok kazandığımızı düşünüyorsunuz,amacı hocamın kitap satmak ya hani. biz kitaptan vergiler,stopaj falan filan düşünce kitabın fiyatı üzerinden yaklaşık %10 alıyoruz,adam başı değil ha,ikimiz beraber.adam başı bu kadar emeğe yaklaşık %5.inanmayan arkadaşlar yayınevlerinin telefonu internette var,arayın telifleri öğrenin.bu iş gönül işi,hizmet etmeye çalışıyoruz bu ülkeye,öğrencilerin yararlanabileceği kaynaklar hazırlamaya çalışıyoruz. Şu anda da bu site vasıtasıyla sizden gelen isteklere cevap verebilmek için ethernet,gsm,usb-rf,bluetooh,ivme sensörü,robot kol v.b. konuları kapsayan uygulama ağırlıklı çok kapsamlı bir kitap hazırlıyoruz. Bu kadar emek harcandıktan sonra biraz da olsa kitabın alınmasını umut etmek bizim hakkımız olsa gerek.(Kitabı almadan kodları paylaştığımız için çok soru soran da oluyor,şu sayfada aradığın bilgi var diyorum,cevap: buradan da anlatsanız ne olur yani-kitabı alıp soru soran arkadaşlar alınmasın lütfen)
Tanımadığınız için ayıp etmişsiniz hocaya

Sayın Kemal hocam, önce emeğinize sağlık derim. Öğlen saatlerinde forumda okumuştum. Sayın Hikkoya;"Kendisine neden pcb şemasının yüksek çözünürlüklü pdf'ni yayınlamadınız diye eleştiriyorlardı.  Birkaç satır bişey yazayım dedim ama vaktim olmadı.

Sayın hikko programlayıcının şemasını ve pcb'sini vermiş, programını vermiş insanlar hala yok niye yüksek çözünürlüklü vs vs verilmedi diyor.

Kimse bu eleştiriyi yapan kişiye demiyor ki;" Eleştireceğine şeması verilmiş programlayıcının baskı devresini yarım saatini ayırıp niye çizmiyorsun" diye sormuyor. Hem çiz sen yararlan, hem de paylaş memleket paylaşım görsün  ;) değil mi?

Emin ol bu şemayı vermek yerine programlayıcıyı direk kitabın yanında satsanız kimsenin gıkı çıkmazdı.

Saygılar.

En iyi bildiğim şey hiçbir şey bilmediğimdir.

OG

Alıntı Yap"Kendisine neden pcb şemasının yüksek çözünürlüklü pdf'ni yayınlamadınız diye eleştiriyorlardı. 
Evet o sozu ben yazdım, yukarıda da hala duruyor,

duruyor da,

Alıntı Yap" Eleştireceğine şeması verilmiş programlayıcının baskı devresini yarım saatini ayırıp niye çizmiyorsun"

bununla, benim yazdığım arasında ne alaka?

----

Şema okunamamasına ne demem gerekiyordu?

Şemayı veriyorum ama kitabı almazsan goremezsin, kitabı al..

.
.

Kitap hazırlamak ne demek biz de biliyoruz. Hakkıdır.
Fakat tüm bunlara gerek yok.

Kitap bastım almanızı isterim.
Bitti.

Hem dua ederiz hem alıcı oluruz....

FORUMU İLGİLENDİREN KONULARA ÖM İLE CEVAP VERİLMEZ.