Iar Embedded Workbench Lisans Hatası

Başlatan metaltrrocker, 25 Mart 2013, 23:10:58

metaltrrocker

Arkadaşlar merhaba iar embedded workbench'den kod limit olayı yüzünden code composer a geçmiştim ancak iar'ı geri kullanmak istediğim zaman lisans hatası vermeye başladı.kodları derlemiyor ve yeni lisans anahtarı girmek istediğimde bazı hatalar veriyor ve lisansı kabul etmiyor.Yeni kayıt bile oldum belki lisansta sorun olmuştur diye.Ancak böyle bir şey olması imkansız ben zaten kod limitli iar kullanıyorm lütfen yardımcı olun forumda ve nette bu sorunun çözümünü aradım ,bulamadım.
Not:cihazı takıp lisansı güncellemeye çalıştığımda da aynı hatayı veriyor.
resimler aşağıdadır.
[IMG]http://img19.imageshack.us/img19/8374/iarhata.jpg[/img]
[IMG]http://img7.imageshack.us/img7/346/iarhata2.jpg[/img]
[IMG]http://img138.imageshack.us/img138/5320/iarhata3.jpg[/img]

bymrz

Hocam Harddiskinizde özel bir şifreleme programı felan kullanmıyorsunuz değil mi? Ya da bilgisayarınızdan herhangi bir parça değiştirmiş olabilir misiniz?

metaltrrocker

yok hayır şifreleme kullanmıyorum hiç de kullanmadım ama bu tarz bir program yüklü olabilir ona bir bakayım önce varmı yokmu diye.

metaltrrocker

@alone_lover ,hocam baktım ama bu tarz bir uygulama göremedim.Kafayı sıyıracam yakında bu sorun yüzünden.Revo uninstaller ile kaldırdım yükledim denedim olmadı. Belki yeni sürüm vardır diye baktım, yeni sürümü yükledim yine çare olmadı.

demket

Son versiyonlardan elinde keyi olan varmıdır? msp430 stm8 ve stm32 kullanıyorum.

metaltrrocker

key derken full sürümdenmi bahsediyorsunuz yoksa normal kod limitli sürümdenmi?

demket

Full 30 gün gerçekten birşeyler yapmak için yeterli değil. Dünya kadar parayı bir hiç uğruna toprağa gömmek zor geliyor. Bir ürün ortaya koyup sattığımızda kaç paraysa verilir. Para kazanmadığım bir aşamada bu kadar para zorrrr.

metaltrrocker

iar ccs ten daha hızlı olduğu için iar'ın 4k kod limitlisini kullanyıordum 30 gün kısıtlı olanı hiç kullanmadım.ccs te de kod limit var,ccs in arabirim güzel ama aşırı hantal.iar basit ve sade olduğu için kullanıyordum,sorunum çözülene kadar heralde kullanamıycam,.

salih18200

iar lisans işlemlerinin ana yönetici hesabı (administrator) altında yapılması belki sorunu çözebilir.

metaltrrocker

yönetici hesabında oturum açıyorum ,yönetici olarak çalıştırıyorum licence manager programını ama değişen bişey yok,

mesaj birleştirme:: 26 Mart 2013, 15:30:29

iar'ın kendi sitesinden de yardım konusu açtım ama forum sayfasında benim aldığım hatayı alan kişilerin sorunları yanıtsız kalmış.şu olayın tam bir çözümü yok galiba.Format at kurtul gibisinden çözümler de bana faydasız o kadar yazılımı sıfırdan kuramam.umarım soruna bi göz atarlar

metaltrrocker

http://supp.iar.com/Support/?note=64962
Burda 1-2 tane yönlendirme var ama çözüm değil sadece onların analiz etmeleri için bir araç.Aynı hatayı alanlar programdan aldıkları ekran görüntülerini destek birimine eposta aracılığı ile yollayabilirler.

metaltrrocker

sorunun çözümünü buldum iar şirketi çalışanları sayesinde:D
To activate the update on your computer, do as follows:
1. Start the IAR License Manager from the Windows Start menu or from the help menu in the IAR Embedded Workbench IDE.
2. On the "License" menu, choose "Check for License Renewal" and follow the instructions

lisans manageri çalıştırıyoruz,lisans menüsünden check for licanse renewal diyoruz,lisans yok gibisinden bir hata veriyor ve lisans sihirbazı geliyor seriali giriyoruz sorun hallolmuş oluyor

bymrz

hocam, artık sen de bahsettiğin forumlardaki cevapsız soruları yanıtlarsın :)   Millet uğraşmasın boş yere...

metaltrrocker

Alıntı yapılan: alone_lover - 10 Nisan 2013, 15:42:34
hocam, artık sen de bahsettiğin forumlardaki cevapsız soruları yanıtlarsın :)   Millet uğraşmasın boş yere...
Aynen hocam haklısın yardım etmek lazım:)

atioky_216

Alıntı yapılan: demket - 26 Mart 2013, 14:55:44
Full 30 gün gerçekten birşeyler yapmak için yeterli değil. Dünya kadar parayı bir hiç uğruna toprağa gömmek zor geliyor. Bir ürün ortaya koyup sattığımızda kaç paraysa verilir. Para kazanmadığım bir aşamada bu kadar para zorrrr.
Aynı fikirdeyim. Ama herkes ahlaklı davranmadığı için şirketler de acımasız davranmak zorunda kalıyor. Para kazanıyorsan sistemden o zaman parasını ödemelisin.