STM32F407 ile 7" TFT 800x480 SSD1963 Sürme

Başlatan M_B, 27 Mart 2013, 11:30:06

HexfeT

Ben de aynı panel ve 32F4 üzerinde çalışıyorum. Paneli ebay'den kargo dahil 50$ a aldım. Chibios'un grafik çizim fonksiyonlarını ve fontlarını kendi koduma uyarladım. Bu ara touch panel işini çözmeye çalışıyorum. ADS7843'ün berbat bir çip olduğunu düşünüyorum.

muhittin_kaplan

ADS7843 benim board dada mevcut. bende çözmeliyim.

M_B

Alıntı yapılan: muhittin_kaplan - 05 Nisan 2013, 11:37:03
ADS7843 benim board dada mevcut. bende çözmeliyim.
Hocam benimde ekrandaki XC2046 yani ADS7843 ile aynı onumuzdeki günlerde 7" Ekrana uyarlayacam o zaman yardımcı olabilirim.
Hatta 3.2 " de calıstırmıstım.

muhittin_kaplan hocam;
Az once iki tane 800x400 resmi derledim.
Program size: code kısımları şu şekilde

Tek resimde
Program size: Code:2952 RO-data=782208

Cift resimde
Program size: Code:2976 RO-data=814008 

Kite atmadım uzun suruyor. 
İmkanın sınırlarını görmek için imkansızı denemek lazım.                                                             Fatih Sultan Mehmet

muhittin_kaplan

muhittin_kaplan

PEN_IRQ yu alabiliyorum ama bir türlü veriyi okuyamadım.
Yeni bir konu açalım.

respected

Hocam bende st nin BB genişleme boardu ve ssd1963 işlemcili 7" lcd var.  Yazılımın son durumu nedir. Rica etsem siteye proje olarak ekleyebilir misiniz. 

Burak B

Touch kontrolcüleri IRQ ile kullanmanızı tavsiye etmem. Projeniz büyüdükçe size sorun yaratacaktır. Onun yerine SysTick bazlı bir strateji izlemenizi tavsiye ederim. PEN_IRQ ile çok daha hızlı işlem yapıyor olabilir ancak diğer ISR' leri çok etkilediğini zamanla göreceksiniz. Mesela STM32 için konuşuyorum ekrana dokunduğunuz sürece touchdan veri almak istediğiniz zaman systick duracaktır. Buna bağlı gecikme v.s. gibi tüm işlevlerde öyle. IRQ kullanılacaksa öncelikleri çok iyi kontrol edebilmek gerek.
"... a healthy dose of paranoia leads to better systems." Jack Ganssle

respected

Anlaşılan artık kimse bu LCD ile uğraşmıyor.

respected

SSD1963 ya da başka bir işlemcili LCD de  FSMC kullanmadan LCD yi kullanamazmıyız.  Neden sürücüsü olan bir LCD de FSMC kullanılıyor.

M_B

Alıntı yapılan: respected - 29 Nisan 2013, 16:48:46
SSD1963 ya da başka bir işlemcili LCD de  FSMC kullanmadan LCD yi kullanamazmıyız.
Kullanılabilir.
Alıntı YapNeden sürücüsü olan bir LCD de FSMC kullanılıyor.
Bu şekilde kullanılmasının amacı hızlı olması.

mesaj birleştirme:: 29 Nisan 2013, 16:54:49

Alıntı yapılan: respected - 28 Nisan 2013, 00:20:25
Anlaşılan artık kimse bu LCD ile uğraşmıyor.
Bu aralar vaktim olmadığı için uğraşamıyorum. İlerleyen  zamanlarda kaldığım yerden devam edecem.
İmkanın sınırlarını görmek için imkansızı denemek lazım.                                                             Fatih Sultan Mehmet

respected

ilginiz için teşekkür ederim M_B hocam
Şu anda FSMC kullanmadan çalışan bir dosyayı inceliyorum. Çalıştırmayı becerebilirsem proje olarak burada paylaşacağım.

muhittin_kaplan

Aynen Bende Yeni Aldığım Motosiklet yüzünden pek ilgilenemedim. Touch da kaldım.

Mucit23

Havalar Isındı :) Zaman motorcuların zamanı  ;D

serdararikan

bir zamanlar ili9320 chipsetli TFT ile uygulama yapmıştım.kullandığım dokunmatik kontrol entegre tlc2947 gibi bişeydi kodunu tam hatırlamıyorum.
SDC13227

PIC18f4520 kullanmıştım.

burada dosyalar mevcut

http://dfiles.eu/files/ysqw46wsu

touch için PEN_IRQ kullandım.umarım işinize yarar.

respected

[IMG]http://img24.imageshack.us/img24/6736/ssd1963.jpg[/img]

Konunun başındaki kodları yukarıdaki bağlantıyı yaparak yüklüyorum. Fakat ekranda hiç bir şey yazmıyor. Acaba LCD de mi sorun var yoksa bir hata mı yapıyorum?