unit ölçü aletleri

Başlatan WrtM, 15 Haziran 2013, 15:44:15

WrtM

Merhaba arkadaşlar kendime yeni bir multimeter ararken unit markası ile karşılaştım , sizce kalite bakımından nasıldır ? Fluke kalitesinde olamayacağı aşikar ancak bir öğrenci için nasıl bir markadır ? bir de bu verdiğim linkteki ürün sizce nasıl ve neden bu kadar ucuz ?

http://www.aliexpress.com/item/UT58A-UNI-T-Modern-Digital-Multimeters-ut58a-UT-58A-Register-free-shipping/721820002.html

AsHeS

Öğrenci iseniz proje için değil öğrenmek için arıyorsanız ucuz ve basit Çin malı sizin için uygundur.

WrtM

Haklısınız ancak kullanımını öğrenme aşamasını çoktan geçtim yani amper kademesinde voltaj ölçmem  :) almışken de iyi birşeyler almak istiyorum (bütçemi aşmadan)

AsHeS

Benim şu anda kullandıklarım MS8268 "kaliteli" Çin malı diye tabir ettiğim bir multimetre güzeldir ucuzdur işe yarar. Uni-T UT71B performansı yüksektir bobin ölçemez ama kapasite,direnç, voltaj bunları ölçerken hassasiyeti gördüğüm en yüksek makinedir. Protek 506 sinyal jeneratörü, endüktans,kapasitans ölçer UT71 kadar hassas değil voltaj ölçümünde.
Not:Fluke, Brymen bunları hiç kullanmadım bilmiyorum.Ama Brymen markasını da çok övüyorlar.

WrtM

Uni-T UT71B  bunlar güzelmiş hocam aliexpress de 120$ civarında.

AsHeS

Alıntı yapılan: WrtM - 15 Haziran 2013, 16:11:23
Uni-T UT71B  bunlar güzelmiş hocam aliexpress de 120$ civarında.
Pahalı oyuncakları ülke içinden faturalı al ki en azından bozulunca garantisi ve/veya kızıp fırça atabileceğin birileri olsun.