Haberler:

Foruma Resim Yükleme ve Boyut Sınırlaması ( ! )  https://bit.ly/2GMFb8H

Ana Menü

Telit Besleme Voltajı

Başlatan ttg, 23 Haziran 2013, 05:47:18

ttg

Merhabalar,

GSM Click isimli ürünü aldım(http://www.elektrovadi.com/GSM-CLICK,PR-1454.html). Üründe hem 3.3V hem 5V pini standart pinler arasında var. Bir de I/O level değişimi için SMD jumper eklenmiş.

5V'luk pinden devreyi 5V ile besleme şansım var mı? Devreyi kullanan arkadaşların yorumları yakmama engel olabilir diye düşünüyorum :)

Bir de 3.7V'luk cep telefonu bataryası ile beslemenin Telit GL865'e bir zararı olur mu? Yani 3.3 Volt'un uygulamada ne kadar yukarısıyla beslersem modüle zarar vermem?

Herkese iyi çalışmalar.
4 Buçuk Saatlik Python Eğitimi [Ücretsiz] www.youtube.com/gryyldrm

Gökhan BEKEN

Devreyi tavsiye edilen 3.8 volt ile besleyin, ne aşağı ne yukarı.
düzenleme: bu dediğim gl865'in kendisi içindir, yani kite verilmesi gereken voltaj değildir.
Özel mesaj okumuyorum, lütfen göndermeyin.

polleme

O kartın üzerinde lehimle değişebilen bir jumper var, onu değiştirerek 5V veya 3.3V ile besleyebilirsiniz.

ttg

smd jumper'ı değiştirmek çok mantıklı gelmedi şu aşamada, bilgisayardaki denemelerin ardından zaten 3.3V ile çalışacak. 7803 ler beni beklesin o zaman  :)

Teşekkür ederim cevaplarınız için. İyi çalışmalar.

ttg

Hocam aklıma takıldı, jumper 3.3'te iken level converter aktif oluyor mu? Elimde şu an hem 3.3 hem 5v için bağlantı sağlamaya müsait çevirici var kararsız kalıyorum böyle durumlarda. En son modülün pinlerine direk kablo çekip 3v3 ile iletişim kurasım geliyor :)

islergucler

Şemasına neden bakmıyorsunuz?

ttg

150 TL'yi çöpe atmak istemediğim için bakmanın yanında bir de kullanan birinden duymak istedim mantıklı olduğu üzere.

Elime almışken çalışıyor mu bir deneyeyim dedim 9600 baud ile AT yolladığımda da cevap alamadım, denemeye devam ediyorum.