Akım Katlayıcı Yardım !

Başlatan -esd-, 30 Haziran 2013, 00:49:22

t2

İnsan ister istemez düşünüyor, bu yöntem "bobinin  farklı sarılmasıyla" elde edilmiş  yöntem olabilir.

Erol YILMAZ

Alıntı yapılan: t2 - 05 Temmuz 2013, 09:25:38
İnsan ister istemez düşünüyor, bu yöntem "bobinin  farklı sarılmasıyla" elde edilmiş  yöntem olabilir.

Alıntı yapılan: -esd-benim kullandıgım malzemelerde hesaplama ile ölçülen deger arasında çok fazla bir fark olmuyor .
Ölçü aleti alacak maddiyatım yok.

Cımbızla laf çekmeyi sevmem ama ölçü aletinin kalibrasyonu bozulmuştur bile diyemiyorum sana.

Milyon voltlarla uğraşmadan önce, bu işin temeli yapılır,
Havya, ölçü aleti, mümkünse skop frekansmetre gibi temel alet edevat "temin edilir".

Hatta ciddi bir çalışma ise elindeki cetvelden, kumpasa, ölçü aletine varana kadar kalibrasyonu yaptırılır.
Kalibrasyona gidemiyorlarsa, düzgün bir aletten doğrulama yapılır.

"Bilimin temelleri" isimli dersin ilk konusu TANIMLAR, ikinci konusu ÖLÇME'dir.

Erol YILMAZ

Alıntı yapılan: -esd-Allegro , teslada paramı vardı aletmi vardı ??

http://www.seyyarbilgi.com/nikola-tesla-1856-1943-kimdir/
Alıntı Yapİnanılmaz derecede zeki olan Tesla 6 dili profesyonel seviyede konuşabiliyordu. Gratz bilim enstitüsünde Matematik ve Fizik eğitimi aldı...
Şimdi sen kendini Tesla ile mi karşılaştırıyorsun ?
Nasıl bir paralellik kurdun kendinle ?

Benden sana tavsiye,
Biraz oku, öğren, Bize de öğret, öğrenelim, Hep birlikte tartışalım.

Mevcut durumunla, bu konularda sadece biraz bilgili insanların bile tepkisini çekiyorsun.

-esd-

Alıntı yapılan: Allegro - 06 Temmuz 2013, 23:35:47
http://www.seyyarbilgi.com/nikola-tesla-1856-1943-kimdir/Şimdi sen kendini Tesla ile mi karşılaştırıyorsun ?
Nasıl bir paralellik kurdun kendinle ?

Benden sana tavsiye,
Biraz oku, öğren, Bize de öğret, öğrenelim, Hep birlikte tartışalım.

Mevcut durumunla, bu konularda sadece biraz bilgili insanların bile tepkisini çekiyorsun.

Allegro , konunun başlangıcına bak sonra deki gelmiş bikaç bilgiyle bize bişeyler ögretmeye çalışıyosun haklısın ama sen daha konuyu bilmiyosun cevap vermeye çalışıyosun ..
Ben bilmedigim bi konuda soru sormuşum . Gelen cevaplara bak ne diyimki ben size ?

Silin cevapları siz . Bi soru sorduk cevap almayı bırak herşeye mualefet olanlarla muhattap olduk onların sorularını cevapladık başka bişey yok . burdaki kişiler kendini belli ediyo buraya bildikleriyle hava atmak insanları küçük görmek başka bişey yaptıkları yok bu kadar net ve açık . Yardım için el uzatan kardeşlerime teşekkür ediyorum bu konu burda kapansın . Şimdi arkamdan kaçtı diyen kişiler olursa eger aynada suratına bakıp ben adammıyım desinler ..
Son Durak , Kara Toprak ..

Erol YILMAZ

Alıntı yapılan: -esd- - 06 Temmuz 2013, 23:40:56
Allegro , konunun başlangıcına bak sonra deki gelmiş bikaç bilgiyle bize bişeyler ögretmeye çalışıyosun haklısın ama sen daha konuyu bilmiyosun cevap vermeye çalışıyosun ..
Ben bilmedigim bi konuda soru sormuşum . Gelen cevaplara bak ne diyimki ben size ?

Yaşın küçük, sözlerin kendinden çok büyük.
Alıntı YapBana kurallarla ilgili birşeyler söylemeyin . Yaptıgınız denedigin şeyleri söyleyin ..

Bu ne demek ?
Bu nasıl bir mantık ?

100V 0.1 mA, 5V 350 mA olmaz mı diye soruyorsun...

Sana basit bir kural :
100V * 0.1 mA = 0.01W
5V * 350 mA = 1.75W
Arada 175 kat güç farkı var. Bu olmaz
5V ta alabileceğin max 2 mA !!!  (Bu arada  %100 verimli enerji çevrimi başarılamadı. )

Bunu bilmek temel kurallarla olur.

Sen halen daha bana kural demeyin, diyorsun. Bu şekilde olmaz bu.
Temel kuralları öğreneceksin. Yani işin A-B-C sini...

Yoksa büyük yanlışlar yaparsın,