Pic16f628a ile SSD1289 ve xpt2046(ads7843) kullanımı.

Başlatan homer380, 06 Temmuz 2013, 21:15:34

OG

Eğer bizim forumda da olsa idi ben bunu yakıştırırdım,

FORUMU İLGİLENDİREN KONULARA ÖM İLE CEVAP VERİLMEZ.

homer380

Teşekkür ederim. Sizin gibi üstatlar dururken bana bu yakışmaz.

ceyhun.topcuoglu

Helal olsun çok temiz ve güzel bir çalışma hele ki bread boardda bunu kurmak çok sıkıntılı bir durum ama güzel olmuş tebrikler :)

t600

Sevgili Hocam  bunu mcu ile değilde 8086 ailesi bir işlemciye Ram takıp , sd yi de harddisk gibi kullanarak yapabilirmiyiz , aslında şunu sordum , tft standartı   ms dos un ekran kartını kullanma standartı ile aynı , yane vga.sys   gibi , yani bunu 8086 ile kullanırsak celaron , atom  benzeri şeylerdede kullanırız ,

yolcu27

valla konuyu hortlatıyorum fakat direk konu sahibinin dikkatini daha çabuk çekebilirim.

Ben bu ekranda butonlar koymayı planlıyorum toggle yada bas bırak olacak şekilde. bunun için hangi işlemciyi kullanmam gerekir ve  nasıl bir yol izlemem gerekir. örnek kod parçacığı filan var midir?

şimdiden teşekkürler

homer380

Buton eklemek oldukça kolay. Butonların koordinatlarıni alıp nereye basıldığıni bilmek yeterli oalcaktir. Işlemci seçimi ise sizin yapacağınız projeye göre değişir. Ben suan 18f 4550 kullanıyorum fazlası ile yetiyor . Ama fotoğraf basması 9 sn sürüyordu en son daha hızlı bir işlemci ile daha hızlı işlemler yapılabilir.  Yazılımsal SPI yerine donanımsal SPI kullanmak işi daha da hizlandiracaktir.