Hawkboard AM1808 based

Başlatan Kaanx, 21 Temmuz 2013, 13:27:28

Kaanx

Merhaba arkadaşlar Hawkboardla çalışmış arkadaşlar var mı aramızda ? hawkboard üzerinde ddr üzerinden led yakma 2. adım olarak u-boot 3. adım emulatörle kernel debug etme işlemeri yapmam gerekiyor bu herhangi üç adım hakkında yardımcı olabilecek var mı ? suan en önemlisi kernel compile etme derleme ve kite kernel yükleme bu kısımlarad kafam cok karısık anlatabilecek olanlar var mı ? açtıgım diğer bir konuda burada https://www.picproje.org/index.php/topic,47758.0.html

Goo

Benim de bilgim olmamasına rağmen, bu ara merak salıp bir kaç kitap edindiğim bir konu bu linux kernel derleme işi. Size önerebileceğim kaynak:  Pusula Yayınları'ndan çıkan Nâzım Koç'un "Gömülü Linux Sistemleri" kitabı. Konulara çok geniş bir şekilde yaklaşıyor. İhtiyaca ve kullandığınız donanıma göre linux çalışma ortamında, nasıl kernel derleneceğini falan anlatıyor. İmkânınız varsa bu kitaba bir göz atıp, almanızı tavsiye ediyorum.

Kitapta kernel derleme hakkında bir kaç adım var, bunlara kaynak olarak "www.kernel.org" göstermiş. Burayı  da inceleyebilirsiniz.

Kaanx

online olarak ulaşaibleceğim bir platform var mı ?