Visual basic ve 877

Başlatan vurkacoglu, 22 Aralık 2004, 00:28:30

vurkacoglu

Herkese selam arkadaşlar. Pic C formunu okuyanlar için söyleyeyim 3 günde Pic C öğrenmekten vazgeçtim şimdi 1 haftada Visual Basic öğrenmeye karar verdim. nedeni aşşağıdaki soruda.
Projemde 877 ye, sinüsten belirli aralıklarla örnekler (ADC olayı)aldıracam ve bu örnekleri seri porttan bilgisayara aktarıcam. bu kısmın sorun olmayacağını düşünüyorum çünkü bir çok yerde bu iş için VB uygulamaları ve örnekleri var sanırım ve bu forumdada bayağı işlenmiş bi konu. sorun şurada başlıyor. bu program seri porttan aldığı verileri bi yere kaydedecek ve aldığı her 20 örnekte bir bi işlem yapacak. bu işleme biz Zamanda Ayrık İşaretin Etkin değerinin hesaplanması diyoruz bilmem sizin orda ne deniyor :P sonra işlemin sonucunu bir grafiğe yerleştirecek ve bu işlemi saniyede 3-4 kez yapacak. bu arada aldığı ve hesapladığı datalarıda bi dosyaya kaydedecek. Tabi grafik zamanda sürekli olcak. her yeni veri geldiğinde grafiğe yerleştirilecek. işte sorunum bu kadar ve ben visual basic in V sinden anlamayan biri olarak bu işi tek başıma 1 haftada (07ocak2005 ten sonraki 1 hafta çünkü finallerim ozaman bitiyor.) yapamayacağıma kanaat getirdiğim için sizlerden yardım talebinde bulunmayı akıl ettim :lol:
hadi bi el atında şu işi halledelim. herkese şimdiden teşekkürler.

bsivgin

Arkadaşım eğer sen öğrenci isen,
bence bu işi 1 haftada bile olsa otur kendin öğren ve yap.

Eğer çalışan biri isen
patronuna söyle seni hemen kovsun.

Kabalığımı Maruz gör. İyi düşünürsen ne demek istediğimi anlarsın

Saygılarımla
Bülent ŞIVGIN