Haberler:

Foruma Resim Yükleme ve Boyut Sınırlaması ( ! )  https://bit.ly/2GMFb8H

Ana Menü

C programlama

Başlatan bluemore, 28 Temmuz 2013, 01:41:45

Gökhan BEKEN

Alıntı yapılan: bluemore - 29 Temmuz 2013, 18:04:57
yani benim şu anda yapmam gereken C yi yutmak ...  :)
Aynen. Ama dikkat et boğazında oturmasın. :D (bkz: iğrenç espriler)
Hala c çalışıyorum, bilmediğim şeyler bitmiyor.
Özel mesaj okumuyorum, lütfen göndermeyin.

pisayisi

Eclipse ide ile cygwin kurarak c derleme yapıyorum. Konsolda sonuçları alabiliyorum , ancak keil ortamındaki gibi misra c uyumlu kodları mikroişlemci seçmeden platformdan bağımsız biçimde derleme ve değişkenleri konsoldan izleme imkanı var mı merak ediyorum...
Murat

mustafa6106

@meftun hocam bir sürü kitap vermişsiniz.ben Necati Erginin kitabına başladım henüz başlarında sayılırım. siz daha çok hangisini tavsiye edersiniz?Benimde amacım MCUlarda çalışmak

Gökhan BEKEN

Alıntı yapılan: mustafa6106 - 29 Temmuz 2013, 23:44:21
@meftun hocam bir sürü kitap vermişsiniz.ben Necati Erginin kitabına başladım henüz başlarında sayılırım. siz daha çok hangisini tavsiye edersiniz?Benimde amacım MCUlarda çalışmak
Kitapları baştan sona okumadım açıkçası, bilgim olmayan bir konu karşıma çıktığında kitaplardan biri açıp o konuya bakıyorum. Ya da internetten bakıyorum. Sıfırdan başlanacaksa kaan aslan hocanın kitabı gayet güzel görüküyor. İnternetten bu kaynaktan da çok yararlanıyorum: http://www1.gantep.edu.tr/~bingul/c/

MCU için önce bilgisayarda konuya hakim olmak gerekir diye düşünüyorum. Yani donanımı ilk başta karıştırmadan sadece c ile program yazmayı öğrenip, sonra MCU ya geçerken bir kitap alıp onla devam etmeli. Hatta mcu'ya geçerken assembly ile biraz temel düzey bilgiler almak sonra c tabanlı bir dil ile devam edilebilir. Bu sizin ilerde ne olmak istediğinizle alakalı.
Özel mesaj okumuyorum, lütfen göndermeyin.

bluemore

Alıntı yapılan: meftun - 29 Temmuz 2013, 19:48:24
Aynen. Ama dikkat et boğazında oturmasın. :D (bkz: iğrenç espriler)
Hala c çalışıyorum, bilmediğim şeyler bitmiyor.

coşmamakta gerekiyo  ;D