D-Smart Net İlgilenilmeyen Bağlantı Sorunları

Başlatan ttg, 30 Temmuz 2013, 09:02:56

ttg

3 aylık paket halinde olan yalın internet bağlattım. İlk 1 ay kadar sorun yaşamadım. Geçen haftadan beri internet hızı aşırı düştü. Telefonda santrale yakın olduğum söylenmesine rağmen ping süresi 5 ms civarındayken 50-60 ms'lere düştü.

Gönderme hızı 0.05 mbit gibi bir durumda, indirme hızı desem dalgalanıp duruyor.

En önemlisi de ikide bir kesiliyor, bazen saatler sürüyor. Bazen saatte 20 kere kesiliyor.

Aradığımda müşteri hizmetlerinin verdiği cevaplar:
Kablonuzu değiştirin(2 kere değiştirildi)
Bina içi tesisatınızda sorun var(bina içi tesisat yok yan binanın önündeki kutudan direk modeme kablo çekiyoruz ve ordan itibaren kablolar yenilendi)
Hattınız kaldırmıyor(Aynı hat 1 hafta önce kaldırıyordu?)
Hızınızı 6 mbit'e sınırlıyorum(8 mbit'e kadar diye anlaşıldı, neden düşürüldü? Ayrıca 6 mbit'e kadar sınırlanması da çözüm OLMADI!)
Gönderme hızınıza biz müdahale etmiyoruz indirme hızınızla ilgileniyoruz(google'a bile girerken 0.05mbit ile sıkıntılı olacak bir veri gönderiyoruz, istek göndermeden neyi indiriyorum da indirme hızına müdahale ediliyor?)

Defalarca kez aradım, Türk Telekom'u arayın kutuyu değiştirsinler dedikleri bile oldu, şikayet kaydı alan oldu(dönüş yapılmadı) daha neler neler oldu, bir çözüm olmadı.

Şu an internet var ama yok durumda. Youtube'dan 3 dakikalık video izlerken videonun ortasında internet gidiyor, varın gerisini siz düşünün.

Parayı 3 aylık pakette peşin ödediğim için iptal şansım da yok, sözde internetle keyifli(!) dakikalar geçiriyorum.

Ben firmayı kesinlikle önermiyorum, hizmet almayı düşünenlere benim tecrübelerim bu şekildedir.

Herkese iyi çalışmalar.
4 Buçuk Saatlik Python Eğitimi [Ücretsiz] www.youtube.com/gryyldrm