HC-05 Bluetooth Modül Sorunu

Başlatan ogy, 01 Ağustos 2013, 02:36:14

Gökhan BEKEN

Alıntı yapılan: MrDarK - 23 Mayıs 2014, 11:44:52
HC-05 module is an easy to use Bluetooth SPP (Serial Port Protocol) module, designed for
transparent wireless serial connection setup.

Hocam siz RN'den ne çabuk vazgeçtiniz :) Bu modül piyasayı öldüren modül bunu desteklediğine şükretmek lazım :p
Yok hocam sadece merak ettim. RN42 harika.
Özel mesaj okumuyorum, lütfen göndermeyin.

nkuxx

Merhaba kullandığınız HC 05 modülünün üstünde tam olarak ne yazıyor acaba ? farklı sitelerden iki tane hc05 modül aldım ve ikisinin de üstünde zs-040 yazıyor .AT moduna bir türlü getiremedim artık yanlıs aldığımı düsünüyorum .

Melih1802

Ben bu modüllerden ( HC05, HC06 ) aldım. Dikkatle bakmama rağmen aralarındaki farkı seçemedim. Acebe aynı modülden 2 tanemi aldım diye düşünürdüm.

ogy

@Melih1802 hocam donanım olarak bir farkları yok.Sadece firmware'leri farklı.Yani isterseniz HC-05'i HC-06'ya çevirebilirsiniz.

MrDarK

Alıntı yapılan: ogy - 02 Haziran 2014, 00:58:32
@Melih1802 hocam donanım olarak bir farkları yok.Sadece firmware'leri farklı.Yani isterseniz HC-05'i HC-06'ya çevirebilirsiniz.

Hocam siz hiç yaptınız mı bu işlemi ? Acaba bu işlemi anlatan bir doküman var mı :) Kullanacağımdan değil de ciddi merak ettim.
Picproje Eğitim Gönüllüleri ~ MrDarK

ogy

@MrDarK hocam ben hiç yapmadım.hc-05 alıp kullanıyorum.Bir ara hc-06 vardı elimde deneyecektim ama uğraşmak zor geldi.Şu linkte arkadaş programlayıcısıyla birlikte yapılışını detaylı anlatmış. http://byron76.blogspot.com.tr/2011/09/i-hope-you-have-good-time-soldering.html

Melih1802

Çok ilginç. Yanılmıyorsam bu malzemeleri Kadıköy Yazıcıoğlu İş Hanından almıştım.
Satıcı bana bu iki malzemeyi ayrı iki kutu içinden çıkartarak verdi :) ve ayrı ayrı poşetledi.

nkuxx

HC05 ve HC06 kullanacağım bende birbirleriyle esleştirmem gerekiyor.ama sorun şu ki ne yaptıysam HC05 i master modda çalıştıramıyorum :) o nedenle sormak istedim .Teşekkür ederim ayrıca :)

Ersin

İlk aldığım hc-05 dealextreme den idi ve uyarı vardı master modta çalışmaz diye.HC-06 için bunun gibi bir yazı var:
"HC-06 has be designed Master or Slave when the factory, user couldn't change the role. "

HC05  06 dan az bişey daha pahalı, belki 6 yi size 5 diye vermiş olabilirler , tabii donanımsal ve yazılımsal olarak şemadaki şartları yerine getirmiş iseniz ve çalışmadıysa.

nkuxx

Robotistandan almıstım bende ve HC05 master/slave olarak belirtilmiş sayfasında ama her türlü yolu denediysem de master olmuyor . HC06 da kullanıyorum HC05 ile pin sayıları farklı . HC05 in yanlıs olduğunu düsünmeye basladım ZS-040 yazıyor üzerinde ama dealextremeden acıklamasına baktığımda hc05/hc06 diğer bluetooth modülleri gibi olduğundan bahsediyor.kısacası pek çözemedim bu durumu artık :)

MrDarK

istanbuldaki yazıcıoğlunun üst katlarında bi elektronikçi var oradan sipariş et orada böyle bir hataya rastlamadım :) Meşhur bi sitesi var reklam vermek istemiyorum (: Anlamışsındır zaten.
Picproje Eğitim Gönüllüleri ~ MrDarK

nkuxx

teşekkür ederim :)

evet gönderilen modül oydu zs040 ..

muhittin_kaplan

bu modül değil sadece modülün lehimlenebileceği bir board

nkuxx

Yazıcıoğlunun oradaki elektronikçide HC05 lehimsiz satılıyormuş bildiğiniz lehimli olarak alabileceğim bir yer var mı ? aynı sorunu yaşamamak açısından sormak istedim.