Kablo kimin, İnternet hattı sizin mi? telekom bilmiyor

Başlatan t2, 07 Ağustos 2013, 21:00:20

metaltrrocker

Merak edip bi fiyatlara bakayım dedim.Paketlerin hepsi kotalı.1000 liraya varan fiyatlarda kotalı olması biraz garibime gitti.Tamam güzel kesilmiyor direk kesinti olmadan uydu üzerinden kullanıyorsun.deprem sel gibi felaketlerde de kullanılabiliyor.Ama ttneti aşmak için biraz daha beklememiz gerekiyor gibi.

t2

21 Gb kota, Gece 1 le 6 arası kota yok.  75 TL + KDV . filim oyun proıgram tepe tepe indir. hem bu internet yurt dışından geliyor.   

oradan gelmesi neyi değiştirir? belki türkiyeden çıkış ve girişlerde kısıtlama varsa bunlardan kurtulmuş oluyoruz.

Elektroemre

@t2 hocam hizmetin veren firmanın sitesi linki var mı?
Bizim köye kurayım bundan  :)

mesaj birleştirme:: 15 Ağustos 2013, 16:35:22

Şu mudur hocam;

http://clicknet.com.tr/bireysel-SM-10Mbps-21GB.html

t2

Evet bu.  Çanak vs. makineleri yüklendim geldim.
Yarın kuracaklar. umarım sorun çıkmaz.

Ege bölgesinde uydudan gelen ışın zayıflıyormuş, o tarafta sorun çıkabilirmiş.

Elektroemre

İlk kurulum maliyeti biraz tuzluymuş, hocam kurulduktan sonra deneyimlerinizi aktarırsanız sevinirim.

restore

Elektroemre

Bi ara benzer sistemler araştırmıştım, onlarda download uydudan upload yerel hattan yapılıyordu.
Bu sistemde upload da çanaktan yapıldığı için ekipman maliyeti hatrı sayılır bir seviyeye çıkıyor.
Dağ bayır vs için bulunmaz bir nimet. Çeşitli sebeplerden dolayı istnabuluda dağ bayır sayabiliriz!

t2

Uydudan çalışan internet hız test : ping  yüksek görünüyor.

Elektroemre

Hocam farklı serverleri seçerek test imkanınız oldumu?
Ping gerçekten yüksek.

Veli B.

Limit aşım hakkında bilgi verilmemiş mi, ben mi göremedim? Aşıldıktan sonra jeton alın diyor ama almak istemezsem hizmetim ne olacak, devam edecek ise hangi hızda edecek?
Aynı şekilde 72 saat içerisinde toplam kotanın %10 aşılırsa hız sınırlanır diyor ama seviyesi hakkında bilgi yok!

Yuvarlak cevaplar var bence!

İyice emin olmak lazım...

t2

limit aşım ücreti görünmüyor. bence yoktur. sözleşme kağıdında öyle bir şey görmedim.  Hesap yapmak lazım 24 saat içinde kotanın 10 da birini kullanırsak  bir süre çok düşük hızda kullanıyoruz. bundan yola çıkarak hesaplasak kotayı aşabiliyor muyuz? ben hesaplamadım. Bence istesek de aşamayız. Fakat çok hızlı tüketirsek sınırlamayı kaldırmak için şifre alıp kolayca sınırı aşıyormuşuz.

Ping yüksek olması nedeniyle tıkladığımız her bağlantı yarım saniye kadar sonra açılıyor. Fakat siteye bağlantı kurulduğunda sürekli veri akışı  sağlanıyor.  streaming data için sorun yok gibi.  Diğer bir sonucu ise, tahminen ajax içerikli sayfaların tazelenmesi biraz yavaş olur. fakat henüz ciddi bir sorun olabilecek sayfaya siteye rastlamadım.

Daha önce adsl ile youtube videoları kesik kesik geliyorken şimdi bir kaç saniye gecikmeli başlıyor ve kesintisiz izlenebiliyor. Bence ADSL kullanıcıları için windowsta ince ayar varsa böyle bir gecikme ayarlanması yerinde olacaktır.  buffer  küçük olursa kesinti kaçınılmaz olur.