Micrium Os Deneme Süresi

Başlatan yamak, 15 Ağustos 2013, 13:00:09

yamak

Bu aralar micrium os ile uğreşıyorum fakat 45 günlük deneme süresi varmış.Benim anlamadığım 45 günün sonunda ne oluyo.Benim mcu'ya yazdığım program kendini infilak mı ediyo :) Yani rtos nerden anlıyo 45 gün geçtiğini? Durum şöyle mi yoksa 45 günün sonunda kullanmaya devam edersem lisans haklarını ihlal mi etmiş oluyorum?Eğer durum böyle ise benim ticari ürünlerimde bu rtos u kullandığımı nasıl biliyolar.

f_machine

micrium os çok kaliteli, üst sınıf bir rtos hakikaten. Ben de kitabını okudum , projelerde kullanmayı düşünüyorum yakın zamanda.
45 gün sonra da kod çalışmaya devam ediyordur büyük ihtimalle, lisans ihlali oluyordur. Fiyatına bakmıştım bir ara, full lisans için 20.000 EURO gibi bir para istiyorlardı.

Elektroemre

Hocam, hangi MCU üzerinde koştruyorsun bu RTOS'u?

yamak

Alıntı yapılan: f_machine - 15 Ağustos 2013, 15:46:39
micrium os çok kaliteli, üst sınıf bir rtos hakikaten. Ben de kitabını okudum , projelerde kullanmayı düşünüyorum yakın zamanda.
45 gün sonra da kod çalışmaya devam ediyordur büyük ihtimalle, lisans ihlali oluyordur. Fiyatına bakmıştım bir ara, full lisans için 20.000 EURO gibi bir para istiyorlardı.
Hocam kitabı dediğiniz µC/OS-III User Guide mı yoksa başka bi kitap mı?
Alıntı yapılan: Elektroemre - 15 Ağustos 2013, 15:52:07
Hocam, hangi MCU üzerinde koştruyorsun bu RTOS'u?
Hocam bir çok MCU'ya desteği var lpc13xx,lpc17xx,lpc4xxx,stm32f1,stm32f2,stm32f4,stellaris,microblaze ...

f_machine

µC/OS-III User Guide stm32 için olanını okudum . Başka da kaynak bulamadım zaten.