linux,beaglebone,uart etc

Başlatan armsistem, 25 Ağustos 2013, 12:35:36

armsistem

Arkadaşlar merhaba, beaglebone alıp gömülü sistem yazılımına giriş yapmak istiyorum. Lakin şu ana kadar linux ile hiç işim olmadı. Öğrenmek istediğim şu ; mesela ben işlemcime(lpc23xx,stm,vs)  bir display alıp bağladığımda pin ayarlarını vs. yaptığımda görüntü alabiliyorum veya spi üzerinden mfrc500 entegresi ile haberleştirip kart id okuyabiliyorum veya telit modem uart üzerinden bağlantı yapıp sms atıp alabiliyorum şeklinde gidiyor. Yukarıda yaptıklarımı beaglebone üzerinden yapmak için (eğitim maksatlı) QT mi öğrenmem gerekiyor ekstradan kernel derleme vs. forumda görüyorum çapraz vs. mi yapmam gerekiyor veya ne bileyim dos ekranı vs. gibi bir yerde komutlarmı yazmam gerekiyor. Bu işin tam olarak mantığı ve adımları nedir.
www.silivriotomasyon.com, www.armsistem.com

yamak

İllaki QT öğrenmek gerekmiyor.Herhangi bir çapraz platfor desteği olan editör kullanabilirsin.Ya da hiç çapraz derleme ile uğraşmayayım diyorsa pthon kullanabilirsin.Kernel derlemeyi de illaki öğrenmen gerekmiyor.Hazır pre built image leri kullanabilrsin.

armsistem

www.silivriotomasyon.com, www.armsistem.com

Yasal Uyarı: Picproje.org sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.Knın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Picproje.org hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim sayfamızdan bize bildirdikten en geç 3 (üç) iş günü içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.