%100 Hidrojenle Çalışan Araba Projemi Takdim Ediyorum

Başlatan cilekespilot, 27 Ağustos 2013, 16:55:21

malaga

Arkadaşın mühendislik açısından hesap kitap açısından projesi çalışmaz fakat olaya böyle bakmamak lazım. Başlar projeye bakar çalışır olmadı der. Araştırır nerede hata yaptım der bu arada bir çok şey öğrenir. Belkide kimsenin aklına gelmeyen bir şey bulur. Ve hiç beklenmedik anda sonuca ulaşabilir. Şimdi size güncel bir örnek vereyim 200 Lt su ve tuzla 600 volt elektrik enerjisi üreten bir sistem yapmaya çalışıyorum dese adamın biri hepimiz bu arkadaşla dalga geçerdik. Şimdi adamlar araba yapmışlar ve 920 hp güç üretiyor ve 0-100 km 2,8 sn de çıkıyor saate 350 km hız yapıyor peki arkadaş bize gelip deseydi ben böyle bir araç yapmak istiyorum 200 lt su ve tuzla çalışacak her halde aynı yorumlardan daha acımasısızı yapılırdı burda yapar yapmaz o ayrı konu ama hiç denemeyenler hiç bir zaman başarısız olmayanlardır.

QUANT e-Sportlimousine with nanoFLOWCELL® drive

Bu arada bende bir projeye başladığımda şirketteki herkes bunu yapamazsın dediler gizli olduğu için söyliyemiyorum fakat şu anda bu iki projede biti iki aydır da ürün satılmaya başlandı peki deneme seydim başara bilecek miydim 5 sene sürdü fakat sonunda bitti.  Bence herkesin uçuk kacık ta olsa projesine destek vermek lazım kolay gelsin.
Hiç bir kimsenin gönlünü yapmak için Allahın hükmünü çiğneme

sayangku

bu türk milletine istersen atomlardan yeni şehir kur bi kurt bulurlar oyuzden ustam yapıcı yorumları dikkate alın gerisini  bosverin  en azindan yapamasanız bile birseyler ogrenmis olucaksanız bir projeye baslandiginda birseyler ogrenilir yada icat cikar bunla ugrasirken tesadufen baska birsey bulabilirsiniz tarihte örnekleri cok var

tekosis

erzurum da suyu hidroliz ederek hidrojen üreten ve bunu kullanan bir kişi var. hangi sebeplerden bu iş yürümedi bilmiyorum ama şu anki iş arkadaşım o araca bindiğini ve kullandığını söylüyor. demek bu iş yapılabiliyor ki bence bir şey akla gelebiliyorsa yapılabiliyordur da. sadece zaman, imkân ve çalışma meselesi. inşallah çalışmalarınıza devam edersiniz.
İlim ilim bilmektir, ilim kendin bilmektir, sen kendin bilmezsin, bu nice okumaktır.

t2

Mesele yapmak değil. yaparsın.  aferin alırsın. millete bak yaptım der mutlu olursun.

olmaz demişler çalışıp yapmışsın. hayırlı olsun. satılmaya başlamış.
ne kadar satıldı? alan memnun mu?  talep var mı artıyor mu?

Kar ettin mi? köşeyi döndün mü? Yaptığın şeyle kaç. para kazandın?  mesele o. 
Sermayeyi 1 senede 1000 katına mı çıkardın ne yaptın? övünülecek şey bu.

Yapılan şey belki de bedava enerji değil, pahalı enerji durumu olabilir.

Sadece yapmak mesele değil.  vay bee, olmaz dedik adam yapmış. helal olsun derler. sevinirsin tvye çıkar, ünlü olabilirsin.

birkan

Alıntı yapılan: tekosis - 11 Eylül 2014, 13:54:46
erzurum da suyu hidroliz ederek hidrojen üreten ve bunu kullanan bir kişi var. hangi sebeplerden bu iş yürümedi bilmiyorum ama şu anki iş arkadaşım o araca bindiğini ve kullandığını söylüyor. demek bu iş yapılabiliyor ki bence bir şey akla gelebiliyorsa yapılabiliyordur da. sadece zaman, imkân ve çalışma meselesi. inşallah çalışmalarınıza devam edersiniz.
Elektroliz yaparken harcanan benzin ve elde edilen hidrojen birbirini karşılamadığı için yürümedi muhtemelen :)

malaga

Benim projem enerjiyle ilgili değil ben sadece örnek verdim ancak şunu anlatmak istedim yukarda verdiğim örnek evet baştan hayal bile edilemeyen şeyler çalışılarak ve araştırılarak yapılabiliyor. Yukarda verdiğim araba projesi yapılmış
bundan bir ay önce kim derdi ki 200 lt tuzlu suyla çalışan araba yapılacak ve saatte 350 km hız yapacak mele bu evet bir örnek daha vereyim bundan yüz sene önce adamın birine deseydik ki 100 gr uranyumla bütün şehir in elektrik enerjisini saglayacagım butun herkes bu adam deli derdi ama adamlar calıştılar bir cok hata yaptılar bir çok başarısızlığa düştüler ama yılmadılar ve sonunda yaptılar. ilk reaktör yapılırken ne kadar başarısız sonuç aldılar tahmin bile edemiyoruz maksat şu insanlara bunu sen yapamazsın diyrek önünü kesmemek evet bunu yaparsın ancak şurda hatalar yapıyorsun bence şunu bir denesen bak belki şöyle daha iyi olabailir diyebilmek erdemini göstermemiz lazım ülkemiz için. 
Hiç bir kimsenin gönlünü yapmak için Allahın hükmünü çiğneme

anon

amma çok saçmalayan var. cahil milletimiz, zır cahil. cahil olduğununda farkında değil, bu daha fena. zaten bu ülkede ne sorun varsa, hepsinin altında bu cahillik var. bununla uğraşılmazda, anlatamazsın çünkü adam bilmediğini bilmiyor ki öğrensin. ona göre doğru belli.

al bak adama "malaga" adam video paylaşmış, adamlar tuzlu suyla çalışan araba yaptı diyor. ama verdiği video konsept, yani böyle bir araba yok. biraz araştırsa, ya araştırmayı bırak, bi zahmet edip okusa alttaki yorumları ordan bile anlayacak ama yok işte. zaten öyle bir araba yapmazsın, yapamazsın demiyorum, yapmazsın. çünkü yapsan satamazsın. uygun değil. istedikten sonra güneş enerjisi ile çalışan arabada yaparsın. sorun yok, ne olacak ki yapmaya. sen yapta bir satmaya çalış bakalım otoban genişliğinde 20 metre boyunda arabayı o zaman görelim bakalım. ben yaptım ürün satılıyor ama gizli diyor. arkadaş satılan ürünün neresi gizli allahını seversen. şaka mı bu. satılıyorsa vericem parasını alıcam ben, gönder bana ürün özelliklerini incelemek istiyorum. hadi bakalım.

o kadar kızıyorum ki bu milletin bu cahilliğine, seni benide etkiliyor. bu ülkede erke dönergeci diye birşey çıktı, koca koca adamlar bile destekledi yahu. bunun ötesi var mı... bilimin, bilginin zerre değeri yok.bunun değerinin olmadığı yerde hiçbirşeyin kıymeti olmaz.

muhendisbey

Bak işte en büyük hata burada, kıytırık bir araştırmayla "bak yaaa adam tuzlu su ile araba çalıştırıyor" kadar komik duruma düşersiniz.
http://en.wikipedia.org/wiki/Flow_battery
Re-chargeable battery=Yani şarj edilebilir pil. Öyle denizden hortumla araba bunu yaksın, var mı...

Karar verdim ben de dark matter ile çalışan quantum motor yaptım bak bu da ilk prototip, hatta Hyundai'ye lisansladım
2014 Hyundai Accent Quick Take First Drive Review

Nasıl olsa İngilizce anlayan yok, araştırma yapan hiç yok, duyan duyduğuna, gören gördüğüne inanır. Birisi yutar. İki gün sonra bir haberci haber yapar, bir belediyeden de 500000TL artı destek alırım. Gerçek mucitlerde işsizlikten ezilir, oh mis.

Uçarı kaçarı olmayın, hevesiniz kırılmasın ancak günümüzün limitlerini, temel fizik, kimya kurallarını da hiçe saymayın. Alınan enerjinin her zaman verilen enerjiye eşit olduğu konusunda anlaşalım. Enerji dönüşümlerinde kayıpların olduğunu kabul edelim.
Zulmü alkışlayamam, zalimi asla sevemem; Gelenin keyfi için geçmişe kalkıp sövemem.

muhittin_kaplan

O ne ya, alinan enerji ile verilenler esitmiymis? E ozaman bedava enerji olmaz. Termodinamik mi dediniz? Yok artik.

ilhan_mkp

abiler ne oldu o şahin beleşe yanliyomu benim geçmiş mesajlarda bi inek vaadim vardi inegi sattim metanda yok daha.