%100 Hidrojenle Çalışan Araba Projemi Takdim Ediyorum

Başlatan cilekespilot, 27 Ağustos 2013, 16:55:21

MC_Skywalker

Uzak doğulu Araba üreticileri bu iş üzerine epeydir çalışmaktalar.

Şuan Hyundai ix35 modeli araç iki tip önceden elde edilmiş ve depolanmış hidrojen kullanıyor ilk 300 bar basıç ile sıkıştırılmış diğeri ise 700bar basınç ile sıkıştırılmış. 

http://worldwide.hyundai.com/WW/Innovation/Eco/BlueDrive/index.html detaylar mevcut.

muhendisbey

Sistem mantıken güzel ancak yanlışlar var.
Suyu elektroliz ederseniz hidrojen elde edersiniz. Ancak kayıp yaşarsınız. Bir kısmı ısıya dönüşür ve kullanamazsınız.
2. aşamada hidrojen kullanarak hareket üretmek var, burada da kayıp yaşayacaksınız etti iki kere kayıp.

Onun yerine elektriği doğrudan harekete çevirseniz tek kaybınız olur.
Diyeceksiniz depolama?
Hidrojen depolaması çok zor ve çok tehlikeli bir gazdır. Doğrudan patlayıcı bir gaz. Atomik boyutu küçük olduğundan sızıntı sırasında her yere kolaylıkla dağılabilir. Sızıntı yapması da o kadar kolaydır.

Bildiğim kadarıyla hidrojenden elektrik üreten hücreler mevcut. yakıt hücresi olarak adlandırılıyor. Hazır hidrojen alıp elektrik üreterek harekete geçirmek isterseniz yardımı dokunabilir.
Zulmü alkışlayamam, zalimi asla sevemem; Gelenin keyfi için geçmişe kalkıp sövemem.

RaMu

"Geleceğin taşıtları" herhalde belgeselin adı buydu,
hidrojen ile çalışan elektrikli araba vardı,
yani elektrolizin tersi yapılıyor,
hidrojen ve oksijen kullanılarak su ve elektrik elde ediliyor,
elektrik motoru ile hareket sağlanıyor,
konuda bahsedilmiş içten yanmalı makinaların %40 verimli olanını dahi zor bulursunuz,
hidrojenle çalışan elektrikli araba bu yüzden makul olabilir,

Ayrıca konuda "watt enerji" diyen arkadaşlar var,
watt enerji değildir, güç birimidir.
Sorularınıza hızlı cevap alın: http://www.picproje.org/index.php/topic,57135.0.html

cilekespilot

Sayın Klein gönderdiğiniz belgeleri bu işin en başından inceledim.Teşekkür ederim alakanıza :)

cilekespilot

Sayın trgtylcnkyi,
Efendim dizel araçlarda yanma verimini arttırdığı,çekişte bariz gelişmeler gözlendiği doğrudur.Hidrojen benzinden 3 kat daha fazla enerji içermektedir.

Tüm dünyada bu konu üzerinde çalışmalar devam ediyor.Ev ortamındaki imkanlarla bu projeleri yapıp kullananlar var.Ben sadece mükemmele yakın bir sistem istediğim için maddi durumum elverdikçe ağır ağır ve sağlam adımlarla ilerliyorum.
Bakınız;aracımız HACI MURAT,üretimi gerçekleştiren arkadaşlar Türk.YABANCI ŞAHIS videoyu çekiyor,Videoda 4:31. saniyeye bakarsanız 20 HK ... plakasını görürsünüz yani DENİZLİ.

<iframe width="560" height="315" src="//www.youtube.com/embed/E0wDiOWsifc" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

Yine başka bir proje efendim; 0 Hidrojenli araç
<iframe width="420" height="315" src="//www.youtube.com/embed/HLONLGNGF94" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

İnternet üzerinde HHO car olarak aratırsanır çok sayıda bu işi yapan tekil kişiler var.

Benim kızdığım ve üzüldüğüm nokta,Bazılarının "YAA BÜYÜK ŞİRKETLER BİLMİYO MU,BEMEVE FAPRİKA ÇIKIŞINDA TAKARDI BU CİHAZI SEN ÇOK BİLİYON!" şeklinde,ya da baştan "OLMAZ" diyerek,bilimsel zeminini bilmeden kestirip atan kişiler.
Kendisine tasarım için iş teklifi yaptığım Makine Mühendisi akrabam da buna dahil..

ARKADAŞLAR İÇTEN YANMALI MOTORLARDA BU İŞ GAYET GÜZEL OLUR.KENDİMİZİ PETROL FİRMALARINA ADAMAYALIM!
Ben şahsen Petrol kullandığım için,Müslümanlar üzerindeki zulme ortak olduğumu düşünüyorum.Bu düşünce de benim bu yolda ilerlememe ivme kazandırıyor.Olmayacak bir iş değil.
Hepinize iyi günler dilerim.

cilekespilot

Alıntı yapılan: atioky_216 - 28 Ağustos 2013, 02:33:56
Avrupa birliğinin (hatırladığım kadarı ile) 'enerji koridoru' ismini verdiği k.afrika güneş paneli ve aktarım projelerini incelemek lazım.
Hidrojen olarak depo edilmesi çok eğlenceli görünse de depolama olayı can sıkıcı, belki bileşen olarak, kim bilir?
CalTech enerji-> sıvı yakıt donusumune odaklanmak benim kanaatimce daha faydalı olur. Kimyasal-bio seçenekleri de var. Her biri başka inceleme alanı

http://www.collective-evolution.com/2013/02/05/researchers-discover-that-fuel-can-be-made-from-sunlight/

Sayın  Atioky,bizim projemizde hidrojen değil su ve elektrik depolanıyor,aracın üzerinde ihtiyaç miktarınca üretiliyor.Bu yüzden patlama riski de minimum seviyede,üretilen gaz miktarı sınırlı.

cilekespilot

Alıntı yapılan: muhittin_kaplan - 28 Ağustos 2013, 14:10:07
konunun  dışında ama
piyasadaki sözde tasarruf cihazlarını "bilimsel testten geçirip" bana %10 yakıt tasarrufu yapıyor u ispatlasınlar doğrudan arabamın ruhsatını vereceğim. hatta motosikletimin ruhsatınıda.
hepsi fasafiso boş. hap yap parakap davası.

Bu benim bahsettiğim tasarruf sistemi sudan hidrojen üretenlerden. Yoksa FUEL SHARK gibi ya da mıknatısı takıyormuşsun,yakıt tasarrufu yapıyormuş bu BİLİMSEL OLARAK İMKANSIZ.Basitçe Ne kadar Köfte O  kadar Ekmek!

YALANDIR KANMAYINIZ.İçinde sadece led yakmak için 1 adet direnç var.
[/ftp]

mufitsozen

Alıntı YapBen şahsen Petrol kullandığım için,Müslümanlar üzerindeki zulme ortak olduğumu düşünüyorum.

bende ayni sekilde dusunuyorum. Dunyadaki petrolun buyuk bir yuzdesini cikaran ve musluman olmayan suudi arabistan, katar,kuveyt irak, iran,libya gibi ulkeleri gorunce keske petrol musluman ulkelerde ciksada yarari olsa diyorum.
Aptalca bir soru yoktur ve hiç kimse soru sormayı bırakana kadar aptal olmaz.

yldzelektronik

Alıntı yapılan: mufitsozen - 28 Ağustos 2013, 20:52:14
bende ayni sekilde dusunuyorum. Dunyadaki petrolun buyuk bir yuzdesini cikaran ve musluman olmayan suudi arabistan, katar,kuveyt irak, iran,libya gibi ulkeleri gorunce keske petrol musluman ulkelerde ciksada yarari olsa diyorum.

Burada bir espiri var belli de müslüman olmayan Suudi Arabistan mı?
Kişinin başına gelen hayır Allah'tandır. Kişinin başına gelen şer nefsindendir. Nefislerimizle kendimize zulüm ediyoruz.

mufitsozen

Alıntı yapılan: yldzelektronik - 28 Ağustos 2013, 20:54:33
Burada bir espiri var belli de müslüman olmayan Suudi Arabistan mı?

valla onun cevabinida alintiyi yaptigim mesajin sahibi sayin @cilekespilot"a sormamiz lazim. niye petrol kullaninca muslumanlara zulum aklina geliyor

yldzelektronik

Alıntı yapılan: mufitsozen - 28 Ağustos 2013, 20:58:32
valla onun cevabinida alintiyi yaptigim mesajin sahibi sayin @cilekespilot"a sormamiz lazim. niye petrol kullaninca muslumanlara zulum aklina geliyor

Sanırım petrol uğruna dönen oyunlardan...Bilmiyorum sormak lazım..
Kişinin başına gelen hayır Allah'tandır. Kişinin başına gelen şer nefsindendir. Nefislerimizle kendimize zulüm ediyoruz.

mufitsozen

Alıntı yapılan: yldzelektronik - 28 Ağustos 2013, 20:59:41
Sanırım petrol uğruna dönen oyunlardan...Bilmiyorum sormak lazım..

dikkat ederseniz bu ulkelerin icinde musluman olmasina ve petrol ve gas zengini olmasina ragmen  ragmen, Brunei yok.

onunda nedenini birileri arastirabilr.(hem petrol cikarip, hem "developed" bir ulke olup, hemde devlet borcu 0 olan musluman bir ulke nasil oulr (2011 yili raporlarina gore kamu borcu GDPsinin %0 olan bir ulke daha vardi, Libya ama son olaylardan sonra gonlum onun adinin, obur listede gecimesinin daha dogru olacagini dusundurdu!)

mesaj birleştirme:: 28 Ağustos 2013, 21:16:00

bu arada brunei Turkiyenin olmadigi "very high human development" listesindede var

t2

Alıntı yapılan: cilekespilot - 28 Ağustos 2013, 20:01:38
"YAA BÜYÜK ŞİRKETLER BİLMİYO MU,BEMEVE FAPRİKA ÇIKIŞINDA TAKARDI BU CİHAZI SEN ÇOK BİLİYON!" şeklinde,ya da baştan "OLMAZ" diyerek,bilimsel zeminini bilmeden kestirip atan kişiler. Hepinize iyi günler dilerim.

Yapılması hatta çalışması  yeterli değil. daha ucuza olabilecek mi? yada ne avantajı olacak ? mesele bu. ona bakarsan suni benzin üretmek mümkün, hatta altın üreten bakteri bulunmuş. fakat altın fiyatları düşmedi.

Alıntı Yap%100 Hidrojenle Çalışan Araba Projemi Takdim Ediyorum
:)  suyla çalışan makine gibi. zaten su da da hidrojen var malum. önce elektroliz yapıp hidrojeni alıp çıkan oksijeni biriktirip ... 

ben de %100 havayla çalışanı takdim edeyim:

havada oksiyen, su buharı  yok mu? hee işte onu tetikleyip su elde ederiz. buzdolabı gibi. çıkan suyu elektroliz edip  hidrojen elde ederiz. bütün bunları yaparken daha önce elde ettiğimiz elektrik kullanılır. takdim üstüne takdim oldu. ağanın takdimi üstüne takdim ...

cilekespilot

Alıntı yapılan: gerbay - 27 Ağustos 2013, 17:56:53
bu hesabı nasıl yaptınız? bana çok mantıklı gözükmedi

Sırasıyla şöyle,Şahin'in yaktığı benzin miktarını buldum.Buradan benzinin ne kadarlık bir kısmını kullandığımızı,suyun parçalanışında gerekli elektriği,buna göre güneş paneli ve akü seçimini yaptım.Gerekli hidrojenin enerjisini buldum ve benzine eşitledim,ne kadar hidrojen gerekli olduğunu tespit ettim.

282 Watt 100 Km ise,105 amper aküyle 105 * 12 = 1260 watt,yani bize 4.30 saat kesintisiz bir sürüş veriyor.Jel Akü tam boşalım yapabilir,buna göre sonuçlar böyle efendim.

muhittin_kaplan

Yapmayın, Kübülay, Yapmayın.  :D

mesaj birleştirme:: 28 Ağustos 2013, 21:34:32

@çilekeşpilot
Hiç Patent/Faydalı Model araştırması Yaptınız mı? Belki Sizden Daha Önce Yaptılar ve size Yaptırmayacaklar.