digikey' den ithalat en uygun katsayı olan firma

Başlatan magnetron, 29 Ağustos 2013, 19:34:24

magnetron

merhaba forum ,

bir konuda geçmişti kaydettim ama bulamıyorum

digikey'den en uygun fiyat katsayısıyla malzeme alabileceğimiz firma hangisi ?

teşekkür

hasankara

ben dorukanla konuşmuştum onlar zaten kendileride getiriyor o yüzden ufak çaplı istekleride karşılayabiliyorlar. konuşmanızı öneririm.

elec-eng-ersin

Merhabalar,

Sarnikona Digikey siparişi girdim. Cuma günü saat 16.00 gibi. Çok şaşırtıcı ama Salı günü (2 iş günü sonra) malzememin geldiğini söylediler. Çok düzgün firma. Ayrıca Osram LED'in Türkiye distribütörülermiş. Arkadaş tavsiyesi ile alış veriş yaptım. Mouser'den de 3 hafta da bir yüklemeleri varmış. Arkadaşlarıma da öneririm.

web siteleri: www.sarnikon.com

Saygılar,

gumush

Ekom'da fiyatlara KDV eklenecektir diyor sarnikonda durum nasil ?

Birde hesaplamada sadece malzeme fiyatlarini katsayi ile carpiyoruz degil mi ? ( Kargoyu eklemeden )
Hikmet Gumus  izmir

furkan.seker

Alıntı yapılan: elec-eng-ersin - 13 Eylül 2013, 10:31:50
Merhabalar,

Sarnikona Digikey siparişi girdim. Cuma günü saat 16.00 gibi. Çok şaşırtıcı ama Salı günü (2 iş günü sonra) malzememin geldiğini söylediler. Çok düzgün firma. Ayrıca Osram LED'in Türkiye distribütörülermiş. Arkadaş tavsiyesi ile alış veriş yaptım. Mouser'den de 3 hafta da bir yüklemeleri varmış. Arkadaşlarıma da öneririm.

web siteleri: www.sarnikon.com

Saygılar,

sarnikon kazıktır yalnız biraz.

gumush

Sarnikon'da 100$'a kadar 1.5 diyor. Bundan daha ekonomik orani olan bir yer biliyormusunuz ? ( tabii bekleme sureside onemli ) 10 gunde bir siparis geldigi icin anladigim kadariyla maksimum sure bu kadar.
Fiyatlarina kdv dahil mi bilmiyorum. Ama kdv dahilse o zaman 1.5 + %18 = 1.77 yapar. Ilave olarak ulke icindeki kargo'da gelecek azda olsa.

Ekom-ltd sitesinde 50$ 'a kadar 1.5 diyor bu duruma 50-100$ arasinda daha ekonomik oluyor ancak onlarda kdv ilave olarak geliyor. ( Sarnikon'u bilmiyorum )

Hikmet Gumus  izmir

carirt

Sarnikonda
X1,5 + %18 kdv mi? yoksa kdv dahilmi?  :( :( :(

Ersin

Hepsi + KDV dir ve hepsi kdv li getirmek mecburiyette.

carirt

Brit elektronik farnell için şöyle dedi
direnç kondansatör vb. ürünler için gördüğün fiyat+%18 kdv
cihazlar için %20 daha ilave ediliyor dedi (75€ altındaki cihazlar için geçerli değil)
o zaman digikeye göre avantajlı

mistek

Alıntı yapılan: carirt - 13 Eylül 2013, 22:53:12

Bu iyiymiş.
boş işlerin adamı ---- OHM Kanunu: I = V/R ---- Güç Formülü: P = V*I = I^2*R = V^2/R

gumush

http://tr.rsdelivers.com/ 

Burasinin oranlarida benzer. 

Alıntı yapılan: carirt - 13 Eylül 2013, 22:53:12
cihazlar için %20 daha ilave ediliyor dedi (75€ altındaki cihazlar için geçerli değil)
o zaman digikeye göre avantajlı

Yani tum ic'ler dahil fark olmadan getirebiliyor muyuz ?

Hikmet Gumus  izmir

fyazgan

Alıntı yapılan: gumush - 15 Eylül 2013, 17:39:21
http://tr.rsdelivers.com/ 

Burasinin oranlarida benzer. 

Yani tum ic'ler dahil fark olmadan getirebiliyor muyuz ?

http://www.siliciumelektro.com/
tüm ic'ler ve pcb ler yaklaşık %50 ucuza getirebilirsiniz. Bu cuma olacak yüklemeye komponent listenizi veya pcb dosyalarınızı (layout, gerber vs..) yetiştirin.