Dijital Osiloskop Tavsiyesi.

Başlatan rkinaci, 01 Eylül 2013, 11:10:38

rkinaci

Arkadaşlar çok pahalı olmayan dijital bir osiloskop almayı istiyorum. İşin açığı elime sürekli arızalı elektronik kartlar geliyor ve bu konuda hem kendimi geliştirmek hem de gerçekten bu işte para kazanmak istiyorum. Hemen hemen bütün el aletlerine sahibim, cyber 852d havyam, uni-t modeli aklımda değil rms ölçebilen ölçü aletim var. Bunun dışında bir dijital osikoloskop ve forumda da geçen sinyal jeneratöründen almak istiyorum. İşin açığı nasıl bir şey alayım karar veremedim ama aşağıdaki ürünü gördüm. Hatta bir forumda bu osikoloskop hack edilerek 200Mhz'e çıkarılmıştı.

http://www.ebay.com/itm/Hantek-DSO5102P-Digital-Oscilloscope-100MHz-1Gs-2CH-7-TFT-Compared-TEK-TDS2012-/121080518250

Yurt dışından ebay, alibabaexpress vb. sitelerden alsam gümrüğe takılırsa çok fiyat değişir mi? Yoksa yurt dışından bir arkadaşıma rica edip bir şekilde buraya getireceğim. Sahibinde de aynı ürünün 2. eli için 420 usd denilmiş uçuk fiyat farkı var. Siz hangi osiloskopu önerirsiniz? En fazla yurt dışı siteleri fiyatı için 400-450 usd olarak ödeyebilirim. Ve sizce tamirat işlerinde kullanmak için başka neye ihtiyacım olacak.

Osiloskop yerine 200-250 usd civarında Pc scope alsam daha mı mantıklı? Doğrusu başlığı açmadan önce normal osiloskop ile pc scope karşılaştırmalarını okuyup araştırmıştım. Ama sizlerin yorumlarıda çok önemli benim için.
Ne kadar bilirsen bil, söylediklerin karşındakinin anladığı kadardır!

gumush

Rigollerde sanirim gormustum bende firmware ile upgrade olayini..
Hikmet Gumus  izmir

cinque