Dünya Otomobilsiz Kentler Günü

Başlatan Andromeda, 21 Eylül 2013, 14:58:23

muhendisbey

Bizde sözde vicdan (nasıl bir vicdansa) var ya. İşte o aslında kötülüklerin sahibi.
Yazık ya ehliyeti alsın.
Yazık ya bu seferlik görmezden geleyim.
Yazık ya bu seferlik ceza yazmayayım...

İyilik etmiyorsun ki? Kabak birinin başına patlıyor. Varsın ona patlasın. Vicdan derken adaleti unutuyoruz.
Devlet teşviki çok önemli. Ancak kaş yapayım derken göz çıkarmamalı. (Bakınız türkünün yasaklanması)
Zulmü alkışlayamam, zalimi asla sevemem; Gelenin keyfi için geçmişe kalkıp sövemem.

t2

muhendis bey, senin ehliyetin yok galiba. ya da ehliyet var araban yok. gücüne gitmiş felsefe yapmışsın :)

Uzman sürücü olsan 40 yıl hiç kaza yapmasan, senin kontrolün dışında olaylar gelişiyor. Her an  hata yapabilirsin. Yaptığın hataya kendin şaşarsın .

muhendisbey

Alıntı yapılan: t2 - 19 Aralık 2013, 11:24:46
muhendis bey, senin ehliyetin yok galiba. ya da ehliyet var araban yok. gücüne gitmiş felsefe yapmışsın :)

Uzman sürücü olsan 40 yıl hiç kaza yapmasan, senin kontrolün dışında olaylar gelişiyor. Her an  hata yapabilirsin. Yaptığın hataya kendin şaşarsın .
Aslında kastettiğim bu değil. Ehliyetim Yaklaşık 7 senedir var. Çok şükür benim olmasa da sürdüğüm bir araba da var.
Kastettiğim alkollü kullanıcılar, kırmızı ışıkta geçenler, emniyet kemerini bağlamayanlar, trafikte sağlı sollu makas atanlar...
Bu adamlar bir noktada birisinin hayatına mal oluyor. Emniyet kemeri sadece kendisi için değil. Adam kapıyı kapatmayı unutup kemerde takmadığı için arabadan düşebiliyor, yada hızlı bir kasisten geçişte kontrolü kaybedebiliyor. Örnekleri internette ararsanız mevcut.
Yoksa trafikte hata yapılmaz mı? Yapılıyor. Yaptığımı da biliyorum. Birinin önüne arabanın burnunu çıkarmak en çok, zorunlu olarak yaptığım hata. Sinyal versem dahi yol veren çıkmıyor. Önümdeki araç bozulduysa trafik sürekli akıyorsa yapacağın birşey kalmıyor maalesef.
Zulmü alkışlayamam, zalimi asla sevemem; Gelenin keyfi için geçmişe kalkıp sövemem.

subram

http://www.elektronark.org  Türkiyede Elektronik Kültürünü Değiştirmeye Geliyoruz