Haberler:

Foruma Resim Yükleme ve Boyut Sınırlaması ( ! )  https://bit.ly/2GMFb8H

Ana Menü

nedir bu 3D

Başlatan trademy, 22 Eylül 2013, 09:14:41

trademy

yeni bi tv alma ihtiyacı doğdu bi araştırayım dedim ohoooo tv olayı bi dünya. smartı var 3d si var da var.mevzu uzayıp gidiyo fakat aklıma takılan soru şu.
özellik olarak 3d olanı var olmayanı var. gözlüğümüzü taktıktan sonrada bilgisayardada 3d resimleri görebiliyoruz. 3d si olmayan bi tv de gözlüğümüz olsada 3d görüntüleri göremezmiyiz. nedir işin espirisi....

MC_Skywalker

3D özelliği olmayan bir TV ile Sadece RED-CYAN karton gözlükle seyredilen ilk nesi 3D seyredebilirsin. 3D özellikli TV lerin tarama fireknsı yüksektir.  FullHD tvlerde zaten öldü UltraHD geliyor.

Karton gözlükle seyredilen 3D fotograf çalışmam.

trademy

hocam valla bu hatun pencereden atlar gelirse evde 3, dünya savaşı çıkmış demektir:)

birde bunların yani gözlüklerin pilli olanları var sanırım. pilsiz olanları

MC_Skywalker

onlar yeni nesi 3D sistemleri. ActiveShutter olanlar plli.  Kimi TV ünitesinin e bağlanıp şarj oluyor. kiminin ayrı şarj ı var.  pilsiz olanlardsa Polarize sistem.

ayhani

Yeni 3d TV almış biri olarak hemen bildiklerimi yazayım.

3D pasif ve aktif olmak üzere bilindiği gibi 2 tür gözlüğü var. Söylenene göre aktifler baş ağrısı yapıyormuş bende birkaç dakika denememde rahatsız oldum.
Benim tv pasif gözlük kullanıyor 3D'si gayet iyi.
Gelelim soruna 3d olayı yukarıdak resimdeki gibi değil tv'lerde. 3D film koyduğunda ekranda iki görüntü oluyor 3D göster diye bir tuş var buna basarsan iki görüntü üst üste biniyor ve gözlükle 3d gayet güzel görünüyor. Ayrıca 2d yayınları 3d'ye çevirme özelliği ile 3d izleyebiliyorsun tabi bu 3d çekimler kadar olmasadan maçlarda filan tatmin edici bir derinlik sağlıyor.

Mesela youtube'dan aşağıdaki videyu laptobumla açtım pasif 3d gözlük ile izledim hiç güzel değil. Aynı videoyu tv'den izleyince laptoba göre çok daha iyi
Amazing Ocean in 3D 1080 HD (movie trailer).avi

Smart tv olayını fazla takma, benim tv'de smart var ama olmasa bile bir andorid çubuk bilgisayar al en baba smart tv'den on kat daha iyi iş çıkarır
Örneğin ben aşağıdaki android tv çubuğu aldım mozilla yükledim flash desteği bile var direk internetten full hd film bile izleyebiliyorum.
Oğlum bununla asphalt oynuyot joistikle. Yalnı bu anroid çubukla google playdeki oyunların birçoğunu dokunmatik olduğu için oynayamıyorsun.

Benim aldığım android tv
http://www.sanalpazar.com/Mk808-Android-Tv-Box-1gb-8gb-Bluetooth-Rc11-Air-Mause__isp8495859#imgd

Araştırmalarım sonucunda philips çok hoşuma gitti görüntü kalitesi vs süper. Özellikle ambilayt özelleği ile film izleme çok güzel. Yalnız gözlük malzeme kalitesi biraz kötü.
PHILIPS 55PFL6198K/12 DVB-S AMB. FHD SMART 3D LED LCD TV + 6 Gözlük

En iyi bildiğim şey hiçbir şey bilmediğimdir.

fatih6761

@ayhani hocam verdiğiniz videoda 3D with no glasses yapınca gayet güzel 3D oldu :) Tabi şaşı bakmaktan gözlerim ağrıdı o ayrı mesele :)