Su sebilleri elektrik tüketim?

Başlatan Maxim, 23 Eylül 2013, 10:28:18

Maxim

bu artık çok yaygın olan su sebillerinin elektrik tüketimini merak ediyorum
bilen varmıdır?
suyu sürekli soğuk tutması gerektiği için minik bir buzdolabı gibimidir?

erpay

Soğutmaktan çok ısıtma için daha fazla güç tüketiyor sanırım. Bizdeki sebilde soğutmaya 90 W derken ısıtma için 600 W demiş. Hangi aralıklarla ısıtıp soğuyuo incelemek lazım.

remzi

Yanımda sunny marka var. ısıtma 420W
soğutma 150W
Buzdolabı gibi çalışıyor. Suyu soğutuyor. soğutunca duruyor. Su ısınınca tekrar çalışıyor...
Soğutma yada ısıtma kısmından çok su çekilirse sürekli çalışıyor...

musti463

soğutma için 100W civarı
Mustafa Emir SADE

z

Bu makinelerin su haznesi çok küçük olduğu için bu haznedeki suyu soğutması ardından soğutucu ünitesi devre dışı kalıyor. Sebil olarak kullanmayıp kendi ihtiyacınız için kullanacaksanız elektrik tüketimini düşünmeye gerek yok. Fakat her 5 dakikada bir su alınacaksa elektrik tüketimi göze batabilir.
Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

diot

Ev yada küçük büro için düşünüyorsanız almayın derim. Çektiği gücün yanısıra başka düşünülmesi gereken durumlar var. En önemlisi temizlik.
Bizim işyerinde var temizliğe dikkat etmezseniz bir müddet sonra suda yosun kokusu oluşmaya başlıyor. 1-2 ayda bir iç hazne temizliğinin yapıması lazım yoksa bakteri üretim üssüne dönüşecektir.

t2

Su bayisi de tavsiye etmedi. Almayın .

mustafa_cmbz

watını falan bilmem ama belirli aralıklarda temizlemenizi tavsiye ederim.En son muğlada çalıştığım iş yerindeki sebilin içine ozon gazı verdik içinden çıkan pislikleri tahmin bile edemezsiniz görseniz öyle sağda solda temizlendiğinden emin olmadığınız yerlerdeki sebillerden su dahi içmezsiniz..

Gökhan BEKEN

Temizliğinin nasıl olduğunu bilen var mı?
İçin nasıl açılıyor?
Yoksa açılmadan ozon ile mi temizleniyor?
Özel mesaj okumuyorum, lütfen göndermeyin.

FİRE BİRD

Divomil RD ile temizleniyor.Su sebili asla güneş görmemelidir, görürse damacana yosun bağlar.2 yıldır kullanıyorum koku yaptığını görmedim.(Krom depolu)

mustafa_cmbz

Alıntı yapılan: meftun - 23 Eylül 2013, 18:50:16
Temizliğinin nasıl olduğunu bilen var mı?
İçin nasıl açılıyor?
Yoksa açılmadan ozon ile mi temizleniyor?

valla hocam biz bir aralar ozon jenaratörü yaptıydık takıp deneyecek yer ararken aklımıza güneş görmeyen mutfaktaki sebil geldi.Verdik ozonu verdik ozonu vallahi bildiğin sümük gibi yosun söktü içinden.Sonra merak ettik açtık içini abicim kazan manazan ne varsa aynı yosun yapmış.

Ya sularda sıkıntı var yada uzun süredir temizlenmediği için böyle ...

söküm işlemini nette araştır mutlaka vardır yoksada en üstten damacanayı koyduğun yerden başla sökmeye :D