Led TV' Özellikleri Hakkında.

Başlatan xoom, 23 Eylül 2013, 19:04:14

Erol YILMAZ

Alıntı yapılan: fthdmrl - 24 Ekim 2013, 11:25:54
lg led tv aldım kanal değiştirme süresi biraz uzun sanki dahili hd uydu alıcısı var ondanmı kanyaklanıyor acaba..

LG led TV yi ben de bir tanıdığıma aldırdım.
Dahili uydu alıcısı ile kanal değişimi ciddi şekilde yavaş geldi, ölçmeye çalıştım, 2.5-3 sn arasında...

Harici bir uydu alıcısı alacaklar şimdi !

fthdmrl

Alıntı yapılan: Allegro - 24 Ekim 2013, 11:33:09
LG led TV yi ben de bir tanıdığıma aldırdım.
Dahili uydu alıcısı ile kanal değişimi ciddi şekilde yavaş geldi, ölçmeye çalıştım, 2.5-3 sn arasında...

Harici bir uydu alıcısı alacaklar şimdi !

aynen bende onu düşündüm harici bir uydu alıcı alırsak daha hızlı olur dahili uyu alıcısında geçişlerde 2 sn falan sürüyor evdeki eski uydu alıcısı bile daha hızlı..

erkan614

benimde sıkıntım dsmart hd uydu alıcısı ile kanal değiştiğimde ses hemen geliyor ama görüntü 1,5-2 sn sonra geliyor
kullandığım Samsung T260HD monitör
monitör tepkime süresi 5ms ondan dolayı olcağını zannetmiyorum acaba hdmi kablosundanmı yoksa uydu alıcıdanmı?

Ersin

Alıntı Yapaynen bende onu düşündüm harici bir uydu alıcı alırsak daha hızlı olur dahili uyu alıcısında geçişlerde 2 sn falan sürüyor evdeki eski uydu alıcısı bile daha hızlı..
Çoğu hd alıcı sd lere nazaran geç değiştirir.Sizdeki eski uydu alıcınız sd dir.

Normal şartlarda HD kanala geçerken 1-2 sn de geçmeli, sd kanallarda daha hızlı geçmeli .

Alıntı Yapmonitör tepkime süresi 5ms ondan dolayı olcağını zannetmiyorum acaba hdmi kablosundanmı yoksa uydu alıcıdanmı?
Erkan elektronikçi adamsın  bu cümleyi sana  yakıştıramadım , düşüncesi bile komik.

erkan614

Alıntı yapılan: Ersin - 24 Ekim 2013, 14:06:43
Çoğu hd alıcı sd lere nazaran geç değiştirir.Sizdeki eski uydu alıcınız sd dir.

Normal şartlarda HD kanala geçerken 1-2 sn de geçmeli, sd kanallarda daha hızlı geçmeli .
Erkan elektronikçi adamsın  bu cümleyi sana  yakıştıramadım , düşüncesi bile komik.
;) tamam tepkime süresinden değilde
kablodan mı yoksa alıcıdan mı onu tam anlayamadım
ofisde iki monitör 1 pc var
şu an monitörlerden birisi d-sub ile diğeri hdmi ile bağlı pc açılırken monitorler siyah ekrandan görüntüye önce d-sub bağlantılı olanda 1-1,5 sn sonra hdmi bağlantılı olanda geliyor
not senkron şaşması yok da monitör açılış zamanları farklı
birisi demişti hama nın hdmi kablosunu kullanıyorum görüntü daha çabuk geliyo diye ondan sordum

olumyolu549

arkadaşlar dahili uydularda malesef aynı durumlar mecvut lg de çalışıyorum samsungdada bu durumu gözlemledim bence bu tvlerde en güzel tivibu dsmart gibi dijital ve kablolu yayınlar daha iyi olur yoksa ben evime 50tllik bir fta alıcı aldım koydum.
www.eprojemarket.com ELEKTRONİK PROJE,KABLO KONNEKTÖR,ADETLİ TH DİZGİ

xoom

Ben geçenlerde aldığım LEd tv de Dahili uydu alıcısından memnunum..

LukeSkywalker

Alıntı yapılan: xoom - 19 Eylül 2014, 17:04:36
Ben geçenlerde aldığım LEd tv de Dahili uydu alıcısından memnunum..
BISS özelliği var mı? Ben de  maç başlayıp şifreye girene kadar çok memmundum.

xoom

Alıntı yapılan: LukeSkywalker - 19 Eylül 2014, 17:44:35
Biss özelliğine ihtiyaç duymadım çünkü maç izlemiyorum. Var mı yok mu bilmiyorum.

Eski Klasör

Alıntı yapılan: LukeSkywalker - 19 Eylül 2014, 17:44:35
Kendinden uydulu tvlerde biss özelliği yok malesef.